Екологія 25.06.2021 Читати 4 хв

Азовстальці здали на утилізацію 160 кг батарейок

Співробітники меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест вже четвертий рік поспіль беруть участь у безстроковій акції «Здай батарейку - врятуй природу!», яку проводить громадська спілка «Зелений центр Метінвест». Металурги кожні півроку передають зібрані батарейки для подальшої переробки та утилізації. Цього разу азовстальці зібрали 160 кг відпрацьованих гальванічних елементів.

Вперше громадська спілка «Зелений центр Метінвест» ініціювала акцію «Здай батарейку - врятуй природу!» в 2016 році серед школярів-учасників екологічної освітньої програми «Зелений паросток». Потім до неї приєдналися співробітники маріупольських активів Групи Метінвест, а в минулому році і підприємства компанії з міст Запоріжжя і Авдіївка.

 

ЦЕНТРАЛІЗОВАНА УТИЛІЗАЦІЯ

 

На всіх прохідних меткомбінату «Азовсталь» і в адміністративних будівлях встановлені спеціальні бокси для збору відпрацьованих батарейок. У міру їх наповнення зібрані елементи живлення передають до громадської спілки «Зелений центр Метінвест» для подальшого централізованого пересилання і утилізації на спеціалізованих підприємствах.

 

Меткомбінат «Азовсталь», модернізуючи виробництво, піклується про екологію не тільки в промислових масштабах, а й приділяє увагу малій екології. Так, все більше співробітників усвідомлено підходить до питання утилізації батарейок, залучаючи до процесу і своїх родичів. Зараз ми зібрали і передаємо на утилізацію понад 160 кілограмів відпрацьованих елементів живлення, це правильний підхід, адже всього один такий елемент живлення, вагою близько 20 грам, здатний отруїти 20 кубометрів ґрунту або 400 літрів води.

— Артур МАТЕШАЙТІС, голова ради молодих фахівців меткомбінату «Азовсталь».

Відпрацьовані елементи живлення будуть спочатку відправлені до Києва, де їх розсортують, а вже потім на спеціалізований завод в Румунії, де їх переробляють за європейськими технологіями.

Наш проект «Здай батарейку - врятуй природу!» в минулому році розширив свої кордони і тепер реалізується не тільки в Маріуполі, але і в Запоріжжі та Кривому Розі. Це досить масштабна ініціатива, яка потребує чимало ресурсів. «Зелений центр Метінвест» оплачує всі витрати, пов'язані з сортуванням, пакуванням, перевезенням для утилізації батарейок. Але ці витрати непорівнянні з обсягами врятованих природних ресурсів від хімічного забруднення.

— Вікторія КОШМАНОВА, координатор громадського союзу «Зелений центр Метінвест».

Нагадаємо, в 2020 році співробітники меткомбінатів імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест спільно з маріупольськими школярами зібрали 510 кілограмів батарейок. На початку цього року працівники ремонтного підприємства «Метінвест-Промсервіс» приєдналися до акції. Також більше 50 кілограм відпрацьованих елементів було зібрано співробітниками підприємств компанії в Авдіївці, Запоріжжі та Києві.