Модернізація 04.02.2022 Читати 4 хв

Азовсталь створює чисту металургію – встановлено ще 85 фільтрів

У вапняно-палювальному цеху (ІОЦ) меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест завершили реалізацію чотирьох масштабних екологічних проектів, спрямованих на зниження вмісту пилу у газах, що відходять. Встановлено 54 локальні та 7 плоско рукавні фільтри, 24 безпилові вивантажувальні пристрої обладнані локальними фільтрами. Для максимального зниження екологічного навантаження в підрозділі здійснили ремонт печей, що обертаються.

Протягом 2021 року у вапняно-палювальному цеху меткомбінату «Азовсталь» виконали реконструкцію аспіраційного обладнання по всьому технологічному ланцюжку – у будівлі завантаження печей №1-4, що обертаються, на складі вапна, ділянках завантаження-вивантаження. На ділянках ІОЦ встановили 54 локальних, 7 плоско рукавних фільтрів та 24 безпилові вивантажувальні пристрої обладнаних локальними фільтрами німецького виробництва для уловлювання пилу із системою саморегенерації, а також модульну компресорну станцію для забезпечення системи регенерації підготовленим, осушеним повітрям. Інвестиції у реалізацію заходів становили близько 358 млн грн.

Крім того, минулого року був проведений капремонт обертової печі №1 (ВП-1). Основні роботи були спрямовані на модернізацію електрофільтра, необхідного для уловлювання запилених газів, що відходять, з повною заміною високовольтних агрегатів живлення. Проведено реконструкцію електропідстанції та підведення живлення для збільшеного електроспоживання фільтрів № 1-4. Замінено систему осаджувальних та коронуючих електродів, збільшено габарити фільтра. Також встановлена ​​система зниження температури газів, що відходять, і зменшення їх обсягів, байпасна лінія відведення запиленого повітря в систему газоочищення.

Зараз ведуться роботи на печі №2, що обертається. Вже встановлені опорні конструкції, стійки та майданчики, виконані підводи електроживлення із встановленням шаф керування високовольтної частини. Модернізується електрофільтр, монтуються системи зниження температури газів, що відходять, і байпасної лінії відведення запиленого повітря в систему газоочищення.

«Цього року ремонти наберуть оберти: модернізація обладнання у вапняно-палювальному цеху торкнеться печей №3 і №4, що обертається. Системи їм вже частково змонтовані. Після закінчення всіх робіт у підрозділі вміст пилу у викидах після очищення в аспіраційних установках знизиться до рівня 20 міліграм на кубічний метр. Це дозволить знизити екологічне навантаження та підвищити безпеку праці», – Михайло КОПТЄВ, директор з капітального будівництва та інвестицій меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест.