Модернізація 27.01.2022 Читати 4 хв

Азовсталь продовжує удосконалювати конвертерне виробництво

Меткомбінат «Азовсталь» Групи «Метінвест» першим в Україні реалізував проект автоматичного виміру товщини шлаку в ковші. Тепер результати виміру стали точнішими, а процес обробки стали максимально керованим. Інвестиції в закупівлю маніпуляторів вимірювання становили 2 млн грн, а на їхнє дообладнання для виміру товщини шлаку направлено ще близько 200 тис. грн.

Конвертерний шлак - основна причина збільшення чаду алюмінію. Тому контроль товщини шлаку – один із основних заходів щодо зниження витрати алюмінію. Крім того, оптимізація шлакового режиму грає одну з ключових ролей у позапічній обробці сталі і дозволяє знижувати витрати розкислювачів та скорочувати споживання шлакоутворювальних присадок.

Перед визначенням товщини шлаку в сталерозливному ковші при позапічній обробці проводилося ручним способом. Для полегшення роботи підручних сталеварів та досягнення точнішого показника на меткомбінаті «Азовсталь» вперше в Україні реалізували проект автоматичного виміру товщини шлаку.

У конвертерних цех для функціональних маніпуляторів вимірювання температури металу придбали додаткові датчики. Тепер, при обчисленні товщини шлаку підручному сталевару достатньо підключити до маніпулятора потрібний датчик, а прилад самостійно визначає який датчик у роботі. Далі сталевар за допомогою комп'ютера здійснює необхідні виміри.

Крім автоматичного визначення товщини покривного шлаку, автоматизована система дозволяє проводити розрахунок товщини конвертерного шлаку в ковші з подальшою фіксацією даних в електронному паспорті плавки.

«Система автоматичного вимірювання товщини шлаку в сталерозливному ковші установки піч-ківш дозволяє здійснювати виміри з похибкою не більше 10 мм і проводити коригуючі дії з мінімізації кількості конвертерного шлаку, що потрапляє в ківш при випуску плавки з конвертера, а також загальної кількості шлаку в ковші. Ця система значно убезпечила працю працівників підрозділу», – зазначив директор з технології та якості меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Дмитро Зотов.