Безпека 23.11.2020 Читати 4 хв

Автоматизований захист від пожеж – для безпечної праці

На меткомбінаті «Азовсталь» Групи Метінвест кабельні тунелі, підвали та напівповерхи головних низьких підстанцій підприємства оснастили системами автоматичного аерозольного пожежогасіння. Інвестиції компанії у забезпечення безпеки співробітників та обладнання, що експлуатується, склали 7,8 млн грн.

Раніше пожежну безпеку підстанцій АРЗ-2, АРЗ-4, АРЗ-8 та АРЗ-20 цеху мереж та підстанцій (ЦСП) забезпечувала система пожежогасіння газовою сумішшю, але вона не передбачала адресного гасіння загорянь. Їй змінилася сучасна адресна система автоматичного аерозольного пожежогасіння вітчизняного виробництва.

Вона включає в себе: приймально-контрольний пожежний прилад для загального керування системою, який відображає її стан на рідкокристалічному індикаторі, комутаційна шафа, пожежні димові сповіщувачі, світлозвукові та світлові оповіщувачі, генератори вогнегасного аерозолю, блоки дистанційного керування для перемикання між автоматизоване робоче місце чергової підстанції з мнемосхемою для відображення стану зон, що захищаються.

Перевага новинки – виконання одразу трьох функцій: виявлення займання на ранній стадії, оповіщення людей про необхідність евакуюватися з місця виникнення пожежі та безпосередньо гасіння пожежі. Крім того, нова автоматична система пожежогасіння здатна впливати на загоряння локально - по незалежних один від одного зонах, на які розділене приміщення, що захищається.

Як зазначив генеральний директор МК «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ

«Одне з основних прав людини – працювати у безпечних умовах. Ми прагнемо зробити максимум для створення у кожному структурному підрозділі гідних та безпечних та нешкідливих умов праці для наших співробітників, а також забезпечити безпечну експлуатацію обладнання, використовуючи передові світові практики та впроваджуючи вітчизняні розробки».