Модернізація 15.12.2020 Читати 4 хв

Автоматична система аспірації та 166 фільтрів

У конвертерному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест триває реконструкція системи аспірації ділянки сипучих та феросплавів. Роботи розпочато в березні, а завершення масштабної модернізації заплановано на друге півріччя 2021 року. Інвестиції у реалізацію проєкту складають 204 млн грн.

Щоб мінімізувати концентрацію пилу на ділянці сипучих та феросплавів конвертерного цеху меткомбінату «Азовсталь» навесні розпочато модернізацію очисних споруд. Роботи на ділянці ведуть спеціалісти підрядної організації. Уже змонтовано 58 зі 166 локальних фільтрів, що відповідають європейським вимогам до очисних споруд. Надалі вони працюватимуть на всіх перевантажувальних вузлах, а контролюватиме систему аспірації автоматика.

За принципом касетних фільтрів побудовано нові очисні споруди, всередині кожного встановлено вентилятор, що запускається автоматично під час запилення. Під час проходження брудного повітря через мембрану на фільтроелементах залишаються частинки пилу. Їх налипання триває до критичної маси, після чого створюється розрядження та виконується регенерація фільтра. Шляхом імпульсу пневмострушування пил скидається назад до бункера або на транспортер - втрати матеріалів та викиди до атмосфери зводяться до мінімуму.

«Група Метінвест щорічно збільшує інвестиції в екомодернізацію промислових об'єктів. Крок за кроком ведеться реконструкція меткомбінату, ми поступово виконуємо взяті на себе зобов'язання. Для цього у виробничих цехах встановлюємо сучасні системи аспірації, які відповідають суворим європейським вимогам до очисних споруд», - наголосив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі.

Нагадаємо, що в конвертерному цеху комбінату «Азовсталь» Групи Метінвест цього року реалізовано низку інших важливих екологічних проєктів. Після реконструкції введено до експлуатації систему аспірації дробильного відділення ділянки сипучих та феросплавів. Оновлено системи аспірації установок піч-ківш №1 та №2, триває реконструкція систем аспірації міксерного відділення.