КСВ 12.11.2015 Читати 6 хв

Авдіївський коксохім продовжує відновлювати місто

Авдіївський коксохімічний завод Групи Метінвест відремонтував 12 соціальних об'єктів та 34 багатоквартирні будинки, 135 домовласників приватного сектору безкоштовно отримали будматеріали. ​Підприємство продовжує відновлювати місто. Загалом на ремонтно-відновлювальні роботи соціальної інфраструктури та житлового фонду Авдіївки Група Метінвест уже виділила 18 млн грн. 

У 28-ми багатоквартирних будинках реконструйовано зовнішні та несучі стіни, фасади, відновлено плити перекриття, сформовано міжкімнатні перегородки та віконні блоки. Ще в шести авдіївських багатоповерхівках відремонтовано пошкоджені снарядами покрівлі. Завдяки допомозі Авдіївського КХЗ понад півтори тисячі сімей проведуть зиму в теплі.

- Наша квартира постраждала від прямого влучення. Один снаряд розірвався у залі. Від житла за одну мить буквально нічого не залишилося. Постраждали і чотири сусідні квартири. За кілька годин до обстрілу ми з чоловіком по щасливому випадку поїхали, а повертатися вже не було куди. Про те, щоб жити тут, не могло бути й мови, – розповідає мешканка будинку Аліна Горкунова. – Сьогодні наша квартира відновлена завдяки рідному коксохімзаводу. Дякую заводчанам за таку неоціненну допомогу! Адже самотужки багатьом мешканцям міста з руйнуваннями не впоратися.  

На завершальній стадії знаходяться роботи з відновлення ще 5-ти багатоповерхівок та ремонту дахів 14-ти житлових будинків. Найближчим часом заводчани візьмуться за найбільш постраждалі авдіївські багатоповерхівки – будинки № 15 на вулиці Воробйова та №№ 17, 19, 20 на вулиці Молодіжній. Наразі фахівці проводять аналіз руйнувань будівель. Відновлювальні роботи завод виконав також у центральній міській лікарні, школах №№ 2 та 5, дитячих садках «Івушка» та «Дзвіночок», вечірній та музичній школах, будинку дитячої та юнацької творчості, палаці культури, Центрі інновацій та розвитку. Також завдяки містоутворюючому підприємству проведено ремонтні роботи на міській підстанції питної насосної та будівлі РЕМ. Днями коксохіміки розпочали ремонтні роботи у школі №3, ведуться підготовчі роботи в дитячому садку «Малятко».

- Перемир'я дозволило нам виконати суттєвий обсяг відновлювальних робіт, допомогти тисячам сімей повернути дах над головою. Однак чимало ще належить зробити. На жаль, ми не можемо рухатися такими темпами, як хотілося б – дається взнаки відсутність достатньої кількості підрядників, - каже генеральний директор АКХЗ Муса Магомедов. – Вирішили до настання морозів виконати «зовнішні» роботи: полагодити покрівлі, фасади. Захистивши приміщення від дощу та холоду, зможемо спокійно продовжити виконувати ремонти усередині. До того ж, ми виконали ще одне важливе завдання: наша заводська ТЕЦ забезпечила подачу тепла в багато квартир багатоповерхових будинків Авдіївки.