Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Екологія 17.02.2016 Читати 4 хв

АКЦІЯ «ЗДАЙ БАТАРЕЙКУ – ЗБЕРЕЖИ ПРИРОДУ»

Юні екологи освітнього проєкту «Зелений росток» за підтримки «Зеленого центру Метінвест» запустили екологічну акцію зі збору відпрацьованих елементів живлення «Здай батарейку – збережи природу». 16 лютого 2016 року в одному з клубів «Зеленого ростка» представник міського управління екології та енергоменеджменту провів інтерактивну лекцію про шкоди відпрацьованих батарейок для довкілля.

У всіх 13 клубах «Зеленого паростка» – центрах позашкільної роботи та школах – з'явилися спеціальні контейнери для збирання батарейок. Школярі пропонують мешканцям міста перестати викидати батарейки разом із загальним сміттям. Потрапляючи на звалище, батарейка іржавіє, виділяє важкі метали та токсичні речовини (цинк, свинець, марганець, кадмій, нікель, ртуть). Потім елементи потрапляють у ґрунт та ґрунтові води. Одна батарея здатна отруїти 400 літрів води або 20 кубічних метрів ґрунту.

Усі зібрані під час акції батарейки за рахунок коштів «Зеленого центру Метінвест» утилізують на спеціалізованому переробному заводі у Львові.

- Турботливе ставлення до навколишнього середовища починається з таких малих справ. Однак у сумі вони дають дуже великий ефект. Адже ми хочемо жити в чистішому світі та маємо дбати про нього самі, з дитинства, – зазначив координатор ОС «Зелений центр Метінвест» Сергій Магера. – А щоб у дітей була мотивація, ми пропонуємо не просто здавати батареї, а ще й взяти участь у фотоконкурсі «Здав батарею – запроси друга».

Потрібно просто зробити селфі біля наших плакатів та привести друзів. Чим більше хлопці здадуть батарейок, чим більше друзів переконають брати участь в акції, тим більші шанси стати переможцем у фотоконкурсі. Якщо кожен приділить хоч трохи уваги цьому питанню – зміни будуть такими значними, що не помітити їх буде важко.