This page hasn't been translated into English yet.
Ecology 1/12/2022 Read 5 min

Зелений центр Метінвест відправив на переробку майже 1800 кг батарейок

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» продовжує реалізовувати безстрокову акцію «Здай батарею – врятуй природу!». За 2021 рік школярі спільно з металургами з Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу зібрали 1785 кг відпрацьованих батарейок. Зібрані елементи живлення відправлені до Києва, а звідти поїдуть до Румунії, де буде перероблено за європейськими технологіями.

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» з 2016 року проводить акцію «Здай батарейку – врятуй природу!», збираючи відпрацьовані батарейки та відправляючи їх на подальшу правильну переробку на спеціалізовані підприємства до Румунії. До акції приєдналися учасники екологічно-освітньої програми «Зелений паросток» при школах та працівники підприємств Групи Метінвест.

Минулого року «Зелений центр Метінвест» відправив на переробку 1785 кг гальванічних елементів. З них 1095 кг відпрацьованих батарейок передали школярі та металурги із Запоріжжя та 90 кг – із Кривого Рогу. Ще 600 кг зібрали маріупольці, зокрема 316 кг старих елементів живлення для подальшої утилізації передали співробітники меткомбінату «Азовсталь» Групи «Метінвест».

Екобокси для збору використаних батарей знаходяться на всіх прохідних меткомбінату «Азовсталь», а також на вході в адміністративні будівлі. Таким чином, приєднатися до акції і тим самим зберегти довкілля може кожен охочий, – розповів голова молодіжної організації меткомбінату «Азовсталь» Групи «Метінвест» Андрій Відясов. – Про себе можу сказати, що вже не перший рік збираю використані батарейки та приношу на прохідні комбінати. Мого прикладу наслідують також колеги та друзі.

— Андрій ВІДЯСОВ, голова молодіжної організації меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест.

Сьогодні неможливо уявити життя без батарейок, ми користуємося ними щодня. Але, на жаль, далеко не кожен замислюється про те, як правильно їх утилізувати, адже всього один такий елемент живлення, вагою 20 грам, здатний отруїти 20 кубометрів ґрунту або 400 літрів води. Тому так важливо здавати відпрацьовані батарейки у спеціальні пункти прийому.

— Вікторія КОШМАНОВА, координатор громадського союзу "Зелений центр Метінвест".

Нагадаємо, що з 2019 року в рамках договору громадського союзу «Зелений центр Метінвест» та ТОВ «Екологічні інвестиції», яке має транскордон на вивіз відпрацьованих батарейок до Румунії, у міру накопичення всі зібрані елементи живлення сортуються, а потім вирушають на завод, де переробляються за європейськими технологіями. Починаючи з 2019 року «Зелений центр Метінвест» відправив на переробку до Румунії понад 3,5 тонни відпрацьованих батарейок.