This page hasn't been translated into English yet.
Education 6/23/2023 Read 4 min

Запорізькі студенти відвідали велике металургійне підприємство

На Запоріжсталі майбутні фахівці ознайомилися з виробничим процесом.

На Запоріжсталь завітали студенти третього курсу Запорізького національного університету. Майбутні фахівці познайомилися з виробництвом сталі, гарячекатаних та холоднокатаних рулонів та відвідали головну диспетчерську комбінату, де всі виробничі процеси можна побачити як на долоні.

Такі ознайомчі екскурсії для студентів та гостей Запоріжсталі вже традиційні. До початку пандемії COVID-19, а згодом і повномасштабного вторгнення, відвідати підприємство могли і студенти, і школярі. Проте, попри військові дії, навчання в молоді триває. І підприємство відкрите для майбутніх професіоналів, де на студентів чекають не тільки цікаве знайомство з комбінатом, але й широкі можливості для самореалізації.

Серед гостей Запоріжсталі і Віолета НОРЧЕНКО, студентка третього курсу ЗНУ. Дівчина вже має диплом молодшого спеціаліста з напрямку чорної металургії. Зараз дівчина активно навчається та отримує вищу освіту, аби ще краще розумітися у майбутній професії.

– Металургійне виробництво мені добре знайоме. Ще під час навчання у коледжі я проходила виробничу практику у сталеплавильному цеху Запоріжсталі, потім продовжила там працювати ще деякий час. Адже металургічний напрямок – це про стабільність та надійність. Згодом зрозуміла, що треба й далі навчатися та дізнаватися щось нове. Та попри те, що я вже бувала на Запоріжсталі, мені все одно було цікаво сьогодні. Особливо у цеху гарячої прокатки. Тож, впевнена, що ми ще побачимось з комбінатом та його колективом, – зазначила Віолета.

Серед відвідувачів були не тільки майбутні металурги, а й фінансисти. Студенти із захопленням відкривали для себе роботу комбінату і ділилися враженнями від цікавого виробничого процесу. На зустрічі з фінансовою директоркою Запоріжсталі Наталею МИХАЙСЬКОЮ молодь не приховувала свого інтересу до металургічної галузі і охоче цікавилася специфікою роботи на комбінаті.

У захваті від побаченого був і Кирило Чернов, який навчається обліку та бухгалтерії. Нині він як раз проходить на Запоріжсталі практику. Хлопця вразила краса процесу народження сталі, масштаб підприємства та злагодженість великого колективу, де кожен досконало знає свою справу.

– Мені подобається працювати з цифрами, зараз вивчаю тему нарахування заробітної плати, пишу з цієї теми курсові та наукові роботи. На Запоріжсталі в мене є чудова можливість поринути у цю тему ще глибше, адже його масштаби вражають. Взагалі я вважаю, що для загального розвитку кожен має відвідати комбінат. Це цікаво, розуміти та знати, як виготовляється метал, яким ми користуємося щодня і без якого неможливо уявити наше життя. Хочу й далі розвиватися у цьому напрямку та, сподіваюся, колись стану його частиною, – розповів Кирило ЧЕРНОВ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.