This page hasn't been translated into English yet.
Ecology 12/23/2020 Read 4 min

Захист екосистем і біорізноманіття

Незважаючи на те, що Метінвест не провадить діяльність у заповідних природних зонах і не впливає на середовище існування видів, внесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) чи національного природоохоронного списку, Група впроваджує низку ініціатив для збереження біорізноманіття та рекультивації земель у регіонах присутності.

Інгулецький ГЗК веде роботи з гірничотехнічної та біологічної рекультивації відпрацьованих відвалів розкривних порід. У 2019 році проведено гірничотехнічну рекультивацію на одному з таких звалищ, у рамках якої відновлено ділянку площею 10,46 га. Також проведено біологічну рекультивацію ділянки загальною площею 3,68 га. Технічну рекультивацію виконано в три етапи: планування поверхні, покриття шаром родючого ґрунту та остаточне планування. Біологічна рекультивація передбачала посадку 670 молодих дерев, 25 кг насіння трави та близько 30 кг каштанів. Загалом з 2014 по 2019 рік зусиллями Інгулецького ГЗК відновлено 26,38 га порушених земель.

Крім того, Інгулецький ГЗК взяв на себе добровільні зобов’язання щодо підтримки заповідника дикої природи «Візирка», який створений у 2001 році за ініціативою підприємства на території відпрацьованих шахт у Дніпропетровській області. Метою створення заповідника є охорона та оновлення природних ландшафтів, а також збереження біологічного різноманіття Кривого Рогу. 

Центральний ГЗК продовжує роботи з гірничотехнічної рекультивації відпрацьованого кар’єру №2 шляхом засипання відпрацьованої ємності кар’єру розкривними породами. У 2019 році в ємність кар’єру закладено 11 млн тонн відпрацьованих порід. Це дало можливість зменшити обсяги розміщення розкривних порід у відвалах та зберегти орні землі.

ЗБЕРЕЖЕМО ДНІПРО РАЗОМ

«Запоріжсталь» бере активну участь у проєктах з відновлення та захисту річки Дніпро. Щороку підприємство організовує роботу у рамках проєкту «Збережемо Дніпро разом»7. Починаючи з 2012 року до нього долучилось понад 8 тисяч місцевих жителів. У рамках проєкту висаджено понад 715 дерев та зібрано понад 124 тонни сміття. Крім того, волонтери випустили у річку Дніпро приблизно 160 тисяч рибин та облаштували 8,6 тисяч нерестовищ, 30 плавучих гнізд та 30 годівниць для птахів.

«Ми з друзямине вперше беремо участь у цій події. Це справді стало для нас доброю традицією, що допомагає зробити наше місто чистішим». - Олександра Толчіна, працівниця цеху холодної прокатки № 1 на «Запоріжсталі».

Навесні 2019 року в Отрадненській затоці розміщено понад 1 тисячу гнізд зі штучного гравію, що сприяло пришвидшенню зростання місцевої популяції риб. У воду випущено понад 27 тисяч молодняка білого амуру та товстолобика, відомих як природні очисники річок.

Публікація створена на основі звіту зі сталого розвитку 2019 Групи Метінвест.