This page hasn't been translated into English yet.
More Than Steel 3/22/2023 Read 4 min

Відлуння Азовсталі: у Києві курсуватимуть трамваї, зроблені зі сталі легендарного маріупольського комбінату

Трамваї виготовила компанія «Татра-Юг»: метал придбали на Азовсталі до повномасштабного вторгнення, а на лінію готові вироби вийшли тільки зараз. Транспорт курсуватиме в столиці між Троєщиною і Дарницею.

Справа маріупольських металургів Метінвесту ще довго тішитиме українців, адже метал, зроблений до війни, придбали великі компанії. Тож ще певний час з’являтимуться об’єкти, виготовлені зі сталі ММКІ й Азовсталі. Наприклад, міст-хвиля, який восени цього року планують відкрити на Оболоні. А вже зараз у Києві про комфорт містян і гостей столиці дбають вісім новеньких трамваїв маршруту № 33, що з’єднує Троєщину й Дарницю. Тепер шлях між цими районами займає лише 15 хвилин.

Електротранспорт має український «паспорт», бо вийшов з цехів «Татра-Юг». Сталь для виготовлення трамваїв надав Метінвест-СМЦ. 17 тонн холоднокатаного листа і 98 тонн гарячекатаного листа випустили на Азовсталі до повномасштабного вторгнення.

ПРО ВИРОБНИКА

«Татра-Юг» – великий український виробник LRV, трамваїв та устаткування з 1993 року. Компанія є ідейним послідовником найбільшого у світі підприємства з виробництва трамваїв – чеського ЧКД «ТАТРА», заснованого в 1927 році. Наразі в портфоліо «Татра-Юг» є шість моделей трамваїв, а також трамвайне обладнання: тягові перетворювачі, струмоприймачі й електродвигуни.

З маріупольського металу на замовлення киян випустили партію K1T. Ця низькопідлогова модель – модульна, може містити від однієї до чотирьох секцій. Візок трамвая оснащений двоступеневою підвіскою, що гарантує безперебійну роботу з низькими експлуатаційними витратами. Максимальна швидкість K1T – 75 км/год. На холоди передбачена вдосконалена система опалення, влітку від спеки пасажирів урятує  сучасна вентиляція й кондиціонування салону. Трамвай обладнаний для маломобільних людей та пасажирів з особливими потребами: всередині є місця з фіксацією інвалідних візків і дитячих колясок, пандуси для посадки/висадки біля входу, кнопки виходу на нижньому рівні, зручно розмічені сидіння для вагітних жінок.

Попри трагічні події, маріупольська сталь продовжує жити у величних будівлях, надійних мостах, кораблях, захисних спорудах і транспортних засобах. Більше про долю металу з ММКІ й Азовсталі розповідаємо в окремому розділі на Метінвест Медіа.