У 2024 році меморандумом про співпрацю вчергове були закріплені партнерські зобов’язання між Північним та Центральним ГЗК Метінвесту, Глеюватською сільською радою та ГО «Криворізька фундація майбутнього». Один з основних векторів роботи цьогоріч спільним рішенням спрямували на покращення стану доріг між населеними пунктами громади.
Незадовільний стан асфальтного дорожнього покриття у сільській місцевості або його повна відсутність – велика проблема багатьох українських територіальних громад. Не оминула вона й Глеюватську громаду, де ділянка автодороги між селами Новоіванівка та Недайвода загальною площею 4000 м² потребувала термінового ремонту. Вирішення цього нагального питання стало можливим завдяки тісній співпраці громади з підприємствами об’єднаного ГЗК Метінвесту в межах підписаного у поточному році меморандуму. За координації ГО «Криворізька фундація майбутнього» у короткий термін на визначеній ділянці дороги був проведений ямковий ремонт та суцільне укладання асфальтобетонної суміші.
«Привести до ладу саме цей відрізок дороги нам було дуже важливо, адже вона проходить уздовж основних соціальних закладів громади: школи, дитячого садка, амбулаторії сімейної медицини та адмінбудівлі Недайводського старостинського округу. Це єдина дорога, якою наші жителі та вимушені переселенці, а це разом майже дві тисячі людей, можуть діставатися потрібної інфраструктури, а також їздити маршрутом №441 до Кривого Рогу», – розповів перший заступник Глеюватського сільського голови Дмитро ГУРЄЄВ.
Також на виконання заходів, зазначених у меморандумі, за підтримки Метінвесту, у Глеюватській громаді буде виконаний благоустрій території біля амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с.Недайвода з облаштуванням під’їзних шляхів, місць паркування та тротуару. Запланована також реконструкція покрівель у дитсадку с. Червоне та Зеленопільській гімназії. Допомагатимуть гірничодобувні підприємства і у вирішенні питання забезпечення населення громади водою, у тому числі і питною.
«Партнерську підтримку Глеюватській громаді гірничодобувні підприємства Метінвесту надають вже понад п’ять років. За цей час ми разом реалізували багато корисних для мешканців громади проєктів. Це були ремонти освітніх закладів, відкриття сучасних амбулаторій, поліцейського офісу, допомога у придбанні соціального та службового транспорту. Навіть під час війни в країні ми не полишили своїх зобов’язань і знайшли можливість посприяти у вирішенні важливих для громади питань», – зазначив генеральний директор об’єднаного ГЗК Групи Метінвест Ігор ТОНЄВ.
Нагадаємо, що минулого року криворізькі підприємства Метінвесту фінансували реалізацію проєктів у Глеюватській громаді з облаштування сучасним медичним обладнанням амбулаторії у с. Червоне, реконструкцію станції з підкачування води у с. Зелене Поле, що відчутно покращило якість життя місцевих мешканців.
У реаліях сьогодення завершення навчального року ставить перед батьками важливу задачу – допомогти дитині провести канікули з користю, якісно відпочити та впоратися з постійним стресом, спричиненим війною. Про те, чим краще зайнятися дітям влітку, розповіла Наталя Дибко, соціальна педагогиня ком'юніті-центру «Опліч ХАБ».
Ком'юніті-центр «Опліч ХАБ» створено Глобальним договором ООН в Україні в межах проєкту Mental Help та за підтримки гуманітарної ініціативи Групи Метінвест «Рятуємо життя» у відповідь за внутрішній запит суспільства у піклуванні про ментальне здоров’я.
Літні канікули вже «на носі» – чим дітям краще займатись влітку, аби відпочити, відновити сили та провести час із користю?
Літо – це час для відновлення та відпочинку. На жаль, зараз через повномасштабну війну в Україні обмежена мінімальна можливість подорожей до моря, проте завжди можна знайти безпечні місця для відпочинку на природі, на свіжому повітрі. Зміна краєвидів – від шумного урбаністичного до спокійного природного середовища – це вже відпочинок.
Запропонуйте дитині спробувати щось нове – наприклад, походи заповідником чи новий вид творчості, сімейні турніри у настільні ігри тощо. Обов’язково беріть до уваги темперамент дитини – не перенапружуйте її активностями, аби відпочинок не перетворився у щоденну «роботу», бо системні розваги теж емоційно виснажують.
Деякі батьки й освітяни очікують, що діти влітку надолужать те, що пропустили впродовж року. Чи варто взагалі схиляти дитину до навчання влітку?
Уявіть, що ви йдете у відпустку. І в розпал омріяного відпочинку вам телефонує директор та просить працювати. І знову. І ще раз. Які емоції ви відчуваєте – сум, гнів, злість, розчарування.
Навчання для дитини – це робота, складна розумова діяльність, що потребує чимало енергії та внутрішнього ресурсу. Достатній якісний відпочинок – з ресурсними активностями, спільно створеним цікавим графіком, спортом та регулярними сімейними ритуалами – допоможуть дитині відновити сили та з мотивацією повернутися до навчання. Дайте дітям «видихнути», відкласти в сторону книги, зошити, репетиторство. Спочатку наситіть їх відпочинком, прогулянками, більшою дозволеністю, довшим ранковим сном або довшим вечірнім часом активності.
Якщо не хочете переривати навчання, то перетворіть його на гру з заохоченнями та винагородами. Дотримуйтесь своїх обіцянок і будьте послідовними в цьому.
З Вашого досвіду, як впливає постійний стрес воєнного часу на українських дітей?
Діти, як і дорослі, знаходяться під впливом перманентного стресу зараз, бо реальність для всіх однакова. Особливо це відчувається в моменти після чергових «прильотів» у Запоріжжі. Досить часто діти на майстер-класах у «Опліч ХАБі» питають, чи чула я вибухи, чи чули інші діти. Я завжди даю їм змогу це обговорити. Бо тоді вони відчувають, що всі ми у подібних умовах і їх почуття, враження, думки з цього приводу важливі. Гуртування, в цьому випадку, дає спокій, розуміння – «я не сам». Зазвичай, на обговорення цієї теми йде 5-7 хвилин, далі я відволікаю дітей пропозиціями помріяти, або зануритись у світ, який вони будуть відтворювати.
Які активності пропонує для дітей різного віку Опліч ХАБ? Чи працюватиме він під час літніх канікул?
Для дітей в нашому ком'юніті-центрі активностей достатньо багато і всі вони різнопланові – для різних вікових категорій, для творчих, спортивних та допитливих дітей.
Наприклад, майстер-класи для окремих вікових груп: 4-6 років та 7-11 років. На таких заходах діти опановують нові форми творчої діяльності або закріплюють вже відомі. Ми практикуємо роботу з напрямку малювання нетрадиційними техніками, ліплення, паперової пластики, аплікаційні форми діяльності, виготовлення прикрас для будинку, оберегів, брелоків, фоторамок тощо.
Попит мають і родинні майстер-класи, де діти разом з батьками створюють спільну поробку або переглядають разом мультфільми з попкорном – це окрема історія про світ дитинства. Це дитячий простір для творчості та самовираження.
Діти та підлітки також можуть відвідувати у хабі фітнес та йогу. Спорт – це джерело ендорфіну, гормону щастя та радості. Наші фахівчині залюбки проведуть дитину у світ спорту та здоров'я.
Одна з наших психологинь розробила чудову профорієнтаційну програму для підлітків. Тут діти середньої та старшої школи можуть глибше пізнати різноманіття професій, дослідити себе та, можливо, навіть визначитись, який професійний шлях вони оберуть.
І звісно, якщо ви потребуєте кваліфікованої психологічної допомоги для дітей, допомоги щодо побудови батьківсько-дитячих стосунків, то наші фахівці залюбки допоможуть.
У ком'юніті-центрі регулярно проводять безкоштовні тренінги та майстер-класи для мешканців Запоріжжя та вимушених переселенців – і дорослих, і маленьких. Потрібно заздалегідь записатися за номером +38 (066) 853 78 98. Хаб працює за адресою вулиця Незалежної України, 17, з вівторка по неділю. Усі заняття або консультації безкоштовні та конфіденційні.