This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 3/25/2022 Read 5 min

Вартові залізниці Запоріжсталі

Команда управління залізничного транспорту Запоріжсталі не полишає роботу на залізних шляхах комбінату та виконує важливі перевезення. 

Залізничне сполучення  головна транспортна артерія комбінату. За мирних часів залізничними шляхами Запоріжсталі невтомно курсували тепловози, здійснюючи перевезення сировини для аглодоменного виробництва, приймали новонароджені чавун і сталь, доправляли злитки металу в прокатні цехи, перевозили готову продукцію та інше.

Чи зупинилась робота на залізниці Запоріжсталі з приходом війни? Ні. Попри гарячу консервацію основних агрегатів комбінату, залізниця продовжує працювати. Проте специфіка роботи дещо змінилась. Спеціалісти управління залізничного транспорту працюють у декількох напрямках, зокрема, займаються постачанням сировини для інших підприємств Метінвесту та перевезенням гуманітарної допомоги.

Наразі важливим пунк­том у списку завдань залізничників є відвантаження сировини для Каметсталі, щоб забезпечити виробничий процес, співробітництво з транспортування вантажів інших підприємств. Окрім того, працівники УЗТ продовжують транспортування вже готової продукції Запоріжсталі зі складів комбінату.

Кожного дня в підрозділах УЗТ працюють декілька локомотивів із бригадами залізничників. У цеху експлуатації продовжують нести трудову вахту машиністи тепловозів та їхні помічники, вагонники, диспетчери, чергові та начальники змін. Команда спеціалістів допомагає стабільно та без затримок проводити всі внутрішні й зовнішні перевезення, забезпечує стабільну роботу залізничних районів комбінату, та тримає руку на пульсі вдень і вночі. Серед співробітників цеху, які героїчно працюють на трудовому фронті,  начальник зміни Дмитро Дудар і диспетчер Валентина Карпова, а також машиніст Олександр Дихтяр та помічник машиніста Денис Піскун.

– Ми розуміємо, як наразі важливо не опускати руки та продовжувати завзято працювати. Я особисто вірю, що чесна професійна робота дає надійність у завтрашньому дні, навіть у такій складній ситуації, та відвертає від поганих думок. І що не менш важливо, наша робота дає нам відчуття потрібності, таким чином ми робимо внесок у захист міста, у продовження його життя й функціонування інфраструктури, – розповів Дмитро ДУДАР.

Важливою складовою роботи УЗТ є утримання залізничних шляхів комбінату для безпечного курсування локомотивів. Цим займаються робітники цеху поточного утримання й ремонту колій. Серед відданих свої праці робітників, які не полишають обов’язки навіть під час війни,  машиніст крану Євген Єлісєєв, машиніст мотовозу Сергій Михнюк, електрогазозварник Євген Олійник, монтер колії Олександр Супрун і начальник дільниці Олександр Шуруєв.

Цех ремонту рухомого складу теж не стоїть осторонь, бо жодні процеси й перевезення неможливі без спеціалістів вагонної служби, чергових по депо, слюсарів та електриків, які оперативно розв'язують будь-які питання та забезпечують надійну роботу рухомого складу.

Така нелегка й відповідальна робота набуває ще більшого значення під час війни. Сміливість і патріотизм запоріжсталівських залізничників – зразковий випадок працелюбства й відданості своїй роботі, підприємству, країні.

 Я дякую кожному нашому співробітнику за віддану працю, особливо важливу у воєнний час. Професіоналізм і завзяття наших колег важко наразі пере­оцінити. Ми разом йдемо до перемоги, віримо в щасливе майбутнє нашої країни та вже сьогодні будуємо для цього надійне підґрунтя, – додав начальник УЗТ Вадим КОЛЕСНИК.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.