This page hasn't been translated into English yet.
Education 5/22/2020 Read 2 min

У Маріуполі студенти стали призерами M.Student Champ

Завершився кейс-чемпіонат M.Student Champ для студентської молоді від Групи Метінвест. Протягом п'яти місяців учасники змагань із Маріуполя, Запоріжжя, Авдіївки та Кривого Рогу розробляли проекти, спрямовані на вирішення виробничих завдань, та боролися за призовий фонд у 150 тисяч гривень. Серед призерів чемпіонату дві маріупольські команди, які працюють над проектами для меткомбінатів імені Ілліча та «Азовсталь».

З грудня студенти працювали над кейсами та відвідували підприємства Групи Метінвест. У квітні відбувся півфінал конкурсу та перша презентація проектів. Фінал конкурсу пройшов у режимі онлайн-конференції, під час якої команди презентували свої розробки та відповіли на питання суддівської колегії Метінвесту. При оцінюванні враховували п'ять критеріїв: якість та глибина опрацювання, масштаб впровадження, економічна обґрунтованість та оформлення презентації.
 
У фінал кейс-чемпіонату вийшло 11 команд. За підсумками оцінювання, вісім із них отримали сертифікати на 5 000 гривень. За третє місце команда із Запоріжжя отримала 10 тисяч гривень. Друге місце та сертифікат на 20 тисяч гривень в учасників «Команда молодості нашої» Приазовського державного технічного університету, яка працювала під наставництвом фахівців меткомбінату «Азовсталь».
 
Незважаючи на те, що учасники команди ПДТУ навчаються на факультеті транспортних технологій, вони обрали екологічний напрямок для проекту, де розкрили тему використання шлаку для дорожнього покриття. Для вирішення кейсу проробляли різні варіанти, обравши застосування шлаків саме для створення геополімерного бетону в подальшому будівництві доріг.
 
«Металургія та будівництво – непрофільні для нас теми та спеціалізації, тому довелося вивчити багато різної інформації: від хімічної формули шлаку до виробництва геополімерного бетону», - розповіла учасниця «Команда молодості нашої» Ганна Гагаріна.
 
Ментор команди, провідний інженер відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест, Наталія Ткачова відзначила цілеспрямованість команди та їхнє вміння працювати на результат: «Ця команда ще на відкритті проекту показала вміння швидко орієнтуватися та знаходити правильні рішення. У процесі подальшої роботи відчувалося, що намагаються взяти від студентського життя максимум і прокачати себе на повну. Тому опрацювання теми, підхід до організації роботи та сама презентація виявилися якісними: вони керувалися не лише інформацією з інтернету, а й своїми знаннями, та досвідом, які отримали, відвідуючи виробництво».
 
Сертифікат на 30 тисяч гривень за перше місце отримала команда "Сталеві Металурги" Маріупольського вищого металургійного професійного училища, які розробляють проект із ментором від металургійного комбінату імені Ілліча.
 
«Ми розробили рішення у напрямку «Охорона праці» – впровадження на промислові майданчики камер із штучним інтелектом. Тобто, камери спостерігатимуть, а штучний інтелект – аналізуватимуть, чи використовують працівники засоби індивідуального захисту. Вибрали цю тему тому, що знаємо, що безпека на виробництві посідає перше місце на підприємствах Метінвесту, – поділився учасник команди Сталеві Металурги Сергій Зуєв. - Надалі планую продовжувати брати участь у подібних проектах і реалізовувати отриманий досвід. Першочергова мета – закінчити навчання. Потім хочу працювати на меткомбінаті імені Ілліча. Я представник великої династії металургів та хочу присвятити себе цій сфері».
 
Ментор команди-переможця начальник відділу роботи з підрядними організаціями меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Микола Філонов розповів, що капітан команди Сергій Зуєв дуже наполегливо працював над проектом: «Він перечитав безліч різної літератури, вивчив різні ресурси. Разом із командою відвідували проммайданчики нашого комбінату. За основу взяли листопрокатний цех "3000". Вже дома я показав місця найбільшого зосередження працівників під час обслуговування устаткування. Тут же, в цеху, обговорювали і саму концепцію проекту. У результаті вийшов гідний матеріал, який був представлений у фіналі. Із самого початку були націлені на місце у трійці переможців, але перше місце стало радше приємною несподіванкою».