This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 6/13/2022 Read 5 min

У Запоріжжі вимушеним переселенцям, які живуть у шелтерах Метінвесту, видають продукти від європейських країн

Людям, котрі покинули домівки через російську агресію, допомагають продуктами в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», створеного Групою Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова.

Від початку повномасштабної війни Запоріжжя стало прихистком для переселенців із південної та східної частин України. Щодня до міста евакуюють людей з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, де йдуть бойові дії. Наразі Запоріжжя прийняло 134 520 переселенців. Це люди, які, тікаючи від війни, покинули рідні домівки, майно та роботу. Найбільшу допомогу вимушеним переселенцям надають волонтери запорізьких підприємств Метінвесту. За підтримки компанії люди можуть поселитися в шелтерах, отримувати щоденне гаряче харчування, продуктові набори, речі, медичну та психологічну допомогу, а також вакансії для працевлаштування.

З червня в Запоріжжі запрацював новий напрямок проєкту гуманітарного «Рятуємо життя»https://bit.ly/SavingLivesProject, що заснований Групою Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Вимушені переселенці, які знайшли прихисток у шелтерах Метінвесту, отримують продуктові комплекси. Продукти для переселенців закуповують у Європі або надають компанії-партнери проєкту, залучені засновниками «Рятуємо життя». Зокрема Agritrade Ukraine, що виступає Координаційним центром Федерального міністерства продовольства й сільського господарства Німеччини. Сьогодні кількість компаній-донорів, котрі приєдналися до гуманітарного проєкту, сягнула 90, однак у Метінвесті стверджують: це не остаточна цифра – ініціатива продовжує набирати оберти. Адже мета проєкту дійсно важлива – підтримати українців, що втратили своє мирне життя через російську навалу.

– Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» був ініційований бізнесами SCM Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. В межах цього проєкту людям, котрі живуть у шелтерах, створених компанією Метінвест, видаються якісні продуктові набори. До нас також долучилися 90 міжнародних компаній-партнерів, за що ми їм дуже вдячні. Зазначу, що допомога переселенцям буде продовжуватися. Війна триває вже понад три місяці, але ми не піддаємося втомі та продовжуємо свою волонтерську діяльність. Тому що все більше українців потребують нашої підтримки. Особливо малозабезпечені люди й ті, які втратили все внаслідок бойових дій. Надважливо продовжувати збільшувати обсяги цієї допомоги та залучати нових партнерів, – розповів генеральний директор Запоріжсталі Олександр МИРОНЕНКО.

Проєкт «Рятуємо життя» успішно працює в Запоріжжі та інших містах присутності Групи Метінвест. Продуктові набори вже отримали мешканці всіх п’яти шелтерів компанії в Запоріжжі. До складу продуктових комплексів входять якісні продукти, яких вистачить на тривалий час. Це макарони, рис, кукурудза, тушковане м’ясо, сухарі, пюре швидкого приготування, соки та чаї.

– Ми видаємо продукти в усіх шелтерах Метінвесту. Таку допомогу можуть отримати абсолютно всі мешканці центрів розміщення вимушених переселенців, що відкрила компанія. Громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій» залюбки долучилася до процесу формування й видачі продуктових кошиків, адже тільки спільними зусиллями ми можемо підтримати всіх нужденних, згуртувати країну та перемогти ворога, – зауважила менеджерка проєктів громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ганна ГЛАВЧЕВА.

Більшість отримувачів продуктів – це жінки з маленькими дітьми. Покинувши рідні міста й села, вони складно знаходять житло в Запоріжжі, тому їм надають прихисток у шелтерах.

– Разом із донькою Веронікою ми виїхали з окупованого села Старопетрівка Бердянського району. Спочатку ми поїхали на Закарпаття, але моїй доньці там не підійшов клімат. Вона інвалід дитинства. Ми порадились із лікарями, і нам рекомендували повернутися до Запоріжжя. Ми тут уже місяць. Два тижні нам не вдавалося знайти житло, і я звернулася на гарячу лінію Метінвесту. Нам запропонували тимчасовий прихисток в одному з шелтерів. Допомога з продуктами, яку нам надають, дуже важлива. Це не тільки матеріальна підтримка, а й моральна. Дуже приємно, що про нас піклуються і не забувають, – зазначила переселенка Надія ЛИТВИНЕНКО.

Жителі шелтерів розповідають, що гуманітарна допомога дуже актуальна для них, бо коштів на придбання їжі не завжди вистачає. Волонтери, покриваючи базові потреби в харчуванні людей, дають їм можливість краще адаптуватися на новому місці.

– Я з чоловіком та трьома дітьми переїхали з Мелітополя. Коли в місто зайшли росіяни, то з продуктами стала напружена ситуація. Ми жили на своїх запасах, але вони закінчилися. Наша родина опинилася в такій ситуації, коли не було ні продуктів, ні грошей, бо зняти кошти з банківських карток у Мелітополі неможливо. Вперше ми приїхали до Запоріжжя просто за продуктами та грошима, але зрозумівши, що тут стабільна ситуація, що нам можуть допомогти, вирішили забирати дітей і переїжджати. Ми дуже вдячні, що нам надали дах над головою, дають продукти. Бо винайняти житло для нас дорого. Та й продукти стали дорожчі. Поки ми отримуємо тут допомогу, то можемо і роботу пошукати, і зекономити кошти на купівлі їжі. Ця допомога неоціненна, – розповіла переселенка Вікторія МАТВІЙЧУК.

Видача продуктових наборів у межах проєкту «Рятуємо життя» проводиться регулярно. Допомогу системно видають згідно з потребами мешканців шелтерів. Нагадаємо, що за 100 днів війни Метінвест прийняв на соціальних об’єктах Запоріжжя приблизно 6 тисяч переселенців. Ці люди отримали житло, психологічну, медичну та гуманітарну допомогу, підтримку в працевлаштуванні.

Нагадаємо, що нещодавно один із прихистків Метінвесту відвідав Володимир Зеленський. Президент України поспілкувався з переселенцями та ознайомився з умовами проживання. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.