This page hasn't been translated into English yet.
CSR 12/10/2020 Read 4 min

За підтримки Метінвесту ведеться будівництво першого сталевого будинку в Україні

У Маріуполі розпочали будівництво першого в Україні багатоквартирного сталевого будинку – проєкт переможців конкурсу молодих архітекторів Steel Freedom. Метал виготовлять на маріупольських підприємствах Групи Метінвест. Підрядна організація вже розпочала будівельні роботи на вулиці Амурській у Приморському районі. Перенесли наявний каналізаційний колектор – нова каналізація вже підключена й запущена в роботу, залишилося виконати роботи з монтажу каналізаційних колодязів. Підготували майданчик для будівництва будинку.

Почали облаштування пальового поля – наразі роботи виконані за 45 палями зі 155, їх планують завершити до кінця 2020 року. На пальній основі наступного року розпочнеться зведення восьмиповерхового двопід'їздного житлового будинку площею понад 7 тис. кв. м. У ньому буде 120 квартир: 60 однокімнатних і 60 двокімнатних. Для будівництва сучасного будинку знадобиться приблизно 300 тонн металу, який виготовлять на меткомбінатах «Азовсталь» та імені Ілліча Групи Метінвест. Стіни будуть виконані з залізобетону, що дозволить здійснити будівельно-монтажні роботи в стислий термін.

Крім того, сталевий каркас можна легко посилити й реконструювати, або розібрати наприкінці експлуатації, що дає додаткові економічні й екологічні переваги. Від типового панельного житла сталевий будинок на вулиці Амурській відрізнятиметься яскравим зовнішнім виглядом. Колірне рішення, перепади поверховості двопід'їздного будинку, різні вікна – все це також вирізнятиме будинок із решти забудови. Також новобудова матиме найвищий рівень енергоефективності (А+++), а на момент здачі всі квартири отримають стовідсоткове оздоблення. Також за проєктом на цій ділянці облаштують проїзди та тротуари, встановлять малі архітектурні форми й інші елементи благоустрою, а територію озеленять. Проєктний термін експлуатації будівлі – понад 100 років.

«Сталеве будівництво – світовий тренд. Зі сталі, виробленої на підприємствах Групи Метінвест, зведені такі хмарочоси, як «Скельце» в Лондоні, Garitage Park у Болгарії та «Хадсон-Ярдс» на Манхеттені, найбільші торгові центри України Lavina Mall та ЦУМ. Будівництво сталевого будинку в Маріуполі – це новий виток розвитку міста. Приємно бачити, як змінюється місто, стаючи сучасним і перспективним, де залишається жити та працювати молодь. Металурги готові підтримати проєкт, виготовивши всі необхідні металоконструкції для першого в Україні житлового будинку зі сталі», – зазначив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ.

Нагадаємо, що генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ і міський голова Вадим БОЙЧЕНКО в жовтні заклали капсулу під будівництво в Маріуполі унікального для нашої країни сталевого будинку. Крім того, Група Метінвест підписала меморандум на шість років про співпрацю з муніципалітетом Маріуполя, в межах якого буде реалізовано комплекс міських програм. Одна з них – «Більше за сталь» – програма будівництва чотирьох об'єктів зі сталевим каркасом.

Для компанії важливим є якісний результат: сталеве будівництво – найбільш перспективний напрямок у сучасних світових практиках. Група «Метінвест» першою в Україні почала впроваджувати підхід сталого розвитку міст – від системних щорічних програм соціального партнерства десять років тому до реалізації довгострокових та комплексних проєктів у Маріуполі з 2015 року.