This page hasn't been translated into English yet.
Rating 1/13/2021 Read 4 min

Стратегія постійного вдосконалення

Група Метінвест увійшла до рейтингу ТОП-50 кращих роботодавців України за версією журналу «Форбс Україна». Редакція журналу складала рейтинг у співпраці з провідним сайтом пошуку роботи Work.ua. При формуванні рейтингу участь в опитуванні взяли понад 11 тисяч осіб і 150 найбільших компаній України.

Важливий нематеріальний актив будь-якої компанії – це люди, тому інвестиції в команду мають завжди хороші дивіденди. Насамперед це важливо під час економічних спадів, оскільки в такі моменти саме люди стають фундаментом, який гарантує надійність і стабільність усієї бізнес-конструкції. Гнучка HR-стратегія допомогла Групі Метінвест зберегти команду в кризу. Під час пандемії в компанії освоїли нові цифрові HR-інструменти, прокачали професійні навички команди та персоналізували соціальні сервіси. Все це допомогло найбільшому українському роботодавцю зміцнити свою корпоративну культуру й підтвердити статус соціально відповідального бізнесу.
 
Захист команди під час пандемії: забезпечили засобами захисту, 7000 співробітників переведені на віддалений режим роботи, запущений онлайн-марафон з організації дистанційної роботи, до програми медичного страхування додано тестування й лікування коронавірусу.
 
Безпека в пріоритеті. Пандемія коронавірусу вплинула на всі бізнес-процеси компанії. На перший план вийшли нові стандарти безпеки. Для того, щоб захистити співробітників і створити для них комфортні умови в новому форматі, сформували спеціальний оперативний штаб. Його завданням стало відстеження ситуації в компанії та своєчасне вирішення нагальних питань. У результаті всю команду забезпечили засобами індивідуального захисту, проводили безперервну дезінфекцію приміщень і температурний скринінг. Також організували транспортування співробітників на роботу й додому.
 
Крім того, компанія залучила послуги з тестування та лікування коронавірусу в програму добровільного медичного страхування, а також забезпечила семи тисячам співробітників перехід на дистанційну роботу в піковий період карантину. Щоб робота вдома не зупинилася, запустили спеціальний онлайн-марафон «Поки всі вдома» з практичними порадами та рекомендаціями щодо організації роботи дистанційно. Новий формат виявився вдалим для компанії настільки, що в Метівесті взялися за розробку проєктів, які дозволять команді працювати в гнучкому форматі – віддаленому й частково віддаленому в майбутньому.

Цифрові канали комунікації. У новій реальності для ефективних комунікацій потрібна розвинена система діджитал-інструментів. Важливо не тільки інформувати співробітників, але й створити для них сервіси, що дозволяють вирішувати робочі завдання, розвиватися та вчитися у віддаленому форматі. У Метінвесті це питання вирішують комплексно: створили внутрішній портал, який об'єднує всі підприємства групи, і зручний мобільний додаток Му Metinvest з корисною та актуальною інформацією.

На підприємствах також розгортається мережа внутрішнього ТБ –  монітори транслюють різноплановий відеоконтент. Цього року ввели внутрішню корпоративну соціальну мережу Yammer для спілкування й обміну досвідом, щотижня виходить електронний дайджест «Територіїї здоров'я». Також працює чат-бот Metinvest Info в Viber, де можна замовити довідки, подивитися робочі цілі та результати, прочитати дайджест актуальних новин. Регулярно ним користується понад 30 тис. осіб, 80% з яких – робітники та майстри. Ще більше питань з управління персоналом можна вирішити в офлайні та онлайн-режимі в загальному центрі обслуговування. Потрібно тільки зателефонувати в кол-центр або зайти в особистий кабінет на порталі.

Із запуском цифрових рішень компанія підвищила ефективність комунікацій, зручність роботи співробітників і, як наслідок, рівень залученості. За час карантину кількість користувачів цифрових інструментів зросла більш ніж уп'ятеро.

Створення екосистеми з навчання. Експерти стверджують, що фінансова успішність бізнесу прямо пропорційна якості її людського капіталу. Створення комплексної системи безперервного навчання та підвищення кваліфікації співробітників – запорука сталого розвитку в майбутньому. Навчання в Метінвесті містить програми, що враховують бізнес-завдання й потреби співробітників усіх рівнів та спеціалізацій – від робітників до керівників підприємств. У навчальних центрах компанії ведеться підготовка кадрів більшості робітничих професій, затребуваних на підприємствах.

Водночас разом із вишами Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу компанія реалізує програму дуальної освіти для фахівців – комбінованого навчання студентів у вищих навчальних закладах та на підприємствах.

Швидко адаптуватися на новому робочому місці допомагає програма «Молоді лідери Метінвесту», спрямована на кар'єрне зростання співробітників та операційні поліпшення на виробництві. Всього в арсеналі компанії більше 20 менеджерських програм із розвитку лідерства та управлінських навичок. Деякі з них створені в колаборації з провідними міжнародними бізнес-школами. Власна програма Метінвесту – «Кадровий резерв» – дозволила в 2019 році забезпечити своїми кандидатами 66% посад вищої та середньої ланки і 39% молодшої.

Обмін знаннями та практиками відбувається не тільки на рівні спеціальних програм навчання, а й на внутрішньому порталі компанії, де створили корпоративний клуб знань «Інсайт». Там можна обмінюватися знаннями з командою, користуватися корпоративною електронною бібліотекою, матеріалами зовнішніх конференцій, у яких брали участь співробітники групи. Тут також зібрані регламентації, кейси й навчальні програми. Крім того, для виробничого персоналу розроблений ще один інструмент навчання –  Wiki Master, база коротких практичних статей з відповідями на типові запитання. Активні й продуктивні працівники отримують меткоіни, які можна обміняти на реальні сертифікати й витратити ці кошти на будь-що.

Метінвест бере участь у підвищенні рівня освіти в країні. За підтримки компанії в Україні введено 45 професійних і 50 освітніх стандартів. Багато років у компанії дотримуються персоналізованого підходу до отримання співробітниками пільг та інших вартісних додатків до зарплати.

Індивідуальний соціальний пакет «Мій вибір» дозволяє кожному з понад 73 тис. співробітників компанії обрати набір бонусів із майже 40 опцій для себе та своєї сім'ї. Сюди входить медичне страхування, щомісячне поповнення мобільного телефону, пільговий проїзд у транспорті, корпоративні дисконтні програми, путівки на бази відпочинку, різноманітне навчання працівників і їхніх дітей, заняття спортом, сімейне відвідування розважальних закладів та туристичні поїздки Україною, додаткові оплачувані відпустки.

Всі ці заходи дозволили Метінвесту не тільки зберегти команду, але й підвищити лояльність і задоволеність співробітників.

Джерело: http://forbes.ua/