This page hasn't been translated into English yet.
Metallurgical Kitchen 7/19/2021 Read 6 min

Професії сильних

Робота металургів, гірників, коксохіміків, вогнетривників, ремонтників – у цікавих цифрах та фактах.

Металургія – не для слабаків: такі тут не зможуть. Вона для тих, чий характер твердіший за руду, а серце гарячіше за домни, чиї руки міцніші за валки прокатних станів. Метінвест об'єднав понад 400 професій – різних, але, безумовно, важливих для нашої спільної справи. Наведені нижче цифри демонструють усю їхню значущість і масштабність, у них – праця, що творить, фахівців різних професій, високі результати роботи 92-тисячного колективу Групи Метінвест.

Майже 13 млн тонн чавуну

виплавляють протягом року доменники Метінвесту. У середньому кожен горновий компанії щорічно випускає з доменної печі майже 40 тис. тонн готового чавуну. Для транспортування такого обсягу на наступний переділ потрібно 290 чавуновозів.

Понад 12 млн тонн сталі

виробляють на рік наші конвертерники й мартенівці. Кожен сталевар Метінвесту щорічно бере участь у виплавці в середньому 74 тис. тонн рідкої сталі. Нею можна наповнити чотири олімпійські басейни.

Майже 12,4 млн тонн агломерату

виробляють протягом року агломератники на металургійних підприємствах Метінвесту. Кожен із них щорічно випускає понад 82 тис. тонн сировини для виплавки чавуну. Ним можна заповнити вщерть 50 таких доменних печей, як ДП № 5 на ММК ім. Ілліча, що є найбільшою в Метінвесті.

Приблизно 9,5 млн тонн готової продукції

на рік виробляють наші прокатники. Кожен вальцівник Метінвесту в середньому видає з-під валків свого прокатного стану 25 тис. тонн прокату на рік. Це на 5 000 тонн перевищує вагу мосту Святого Георгія, який збудували у 2020 році зі сталі Метінвесту в італійській Генуї.

Понад 76 млн м³ розкривних порід 

підіймають за рік із кар'єрів Метінвесту машиністи гірничої техніки та водії самоскидів, щоб дістатися залізної до руди. У середньому кожен машиніст ЕКГ Метінвесту щорічно дістає 79 тис. м3 розкривних порід, наповнюючи ними приблизно 6,6 тис. ковшів.

Понад 71 млн тонн залізної руди

переробляють за рік дробильники та збагачувачі на наших ГЗК, щоб отримати концентрат. Для її доставлення з кар'єрів залучені водії самоскидів. Кожен із них у середньому перевозить 79 тис. тонн залізної руди на рік, роблячи майже 600 рейсів.

Понад 7,5 млн тонн окатків

випускають гірники Метінвесту за рік. Щоб їх зробити, кожен гранулятор нашої компанії щорічно «виліплює» приблизно 189 тис. тонн окатків. Це майже стільки ж, скільки важить усе золото, добуте сьогодні у світі.

Понад 4,9 млн тонн коксу

виробляють наші коксохіміки на рік. Один машиніст коксових машин у середньому завантажує та видає з печей приблизно 32 тис. тонн коксу щорічно.

Майже 160 тыс. тонн футерувальних матеріалів

виробляють за рік співробітники «Запоріжвогнетриву». Через руки одного вогнетривника, який займається безпосередньо футеруванням металургійних печей, проходить у середньому приблизно 60 тонн вогнетривів на рік.

Понад 1 000 сімейних і трудових династій 

зареєстровано у Групі Метінвест.

Понад 10 000 метінвестівців

поєднують сімейні та трудові династії Метінвесту. Якщо вони зберуться на футбольному матчі в Маріуполі, то заповнять весь головний стадіон міста.