Українські педагоги розпочали навчання за програмою STEAM-CAMP, яка допоможе покращити якість освіти школярів. Навчальна частина стартувала масштабним телемостом, який дозволив педагогам познайомитись один з одним.
Приймання заявок на участь у програмі розпочалося в грудні 2020-го. За цей час вчителі заповнили реєстраційні форми, написали мотиваційні есе та пройшли тест-гру на визначення рис особистості. Усе це допомогло розподілити їх на групи й адаптувати програму до потреб кожного.
Можливість пройти навчання сучасним методикам отримали сотні викладачів хімії, математики, фізики й інформатики, які виявили лідерські компетенції: системне мислення, здатність досягати результату, адаптивність та ефективну взаємодію з іншими людьми.
Програму для вчителів точних наук у Маріуполі та Кривому Розі реалізують громадські організації «Фонд розвитку Маріуполя» та «Криворізький фонд майбутнього» за підтримки Групи Метінвест.
«Попереду вчителі мають сім місяців цікавої та захопливої роботи, їх познайомлять із кращими міжнародними напрацюваннями й методиками подання інформації сучасним дітям. А головне, отримані знання вони одразу зможуть застосовувати на практиці. Це дозволить побачити перші результати навчання вже цього року під час проходження школярами ЗНО з математики, фізики, інформатики та хімії».
— Лілія Маліцька, генеральний директор громадської організації «Фонд розвитку Маріуполя».Індустріальні міста, такі як Маріуполь, Кривий Ріг, гостро потребують технічних фахівців. Але учням необхідно всебічно доносити інформацію про популярні професії та перспективи працевлаштування. Тому Група Метінвест завжди підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток освіти. Цього разу компанія виступає головним партнером Лідерської освітньої програми для вчителів STEAM-CAMP.
«Сьогодні стартував проєкт, що, як на мене, стане кроком до зміни всієї системи освіти в Україні. Цей проєкт надихне вас, шановні вчителі й педагоги, та стане новою сторінкою у вашій кар'єрі. Також проєкт дозволить молоді знайти себе й стати потрібними фахівцями. Наразі Група Метінвест потребує молодих фахівців технічних спеціальностей, які знаються на сучасних технологіях і знають виробничі процеси зсередини, – лідерів інновацій. На активах компанії функціонують програми для молодих спеціалістів, де ми навчаємо молодь і дозволяємо будувати успішну кар'єру. Хочу побажати вам, щоб у межах проєкту ви відкрили для себе нові інструменти й методики подання інформації школярам, змогли змінити їх погляди на точні науки та змінили систему освіти на краще».
— Павло Узбек, гендиректор Маріупольського ремонтно-механічного заводу Групи МетінвестНайближчими днями вчителі пройдуть перший модуль навчання, присвячений темі лідерства в освіті.
«Ви вже лідери – агенти змін освітньої реформи. Кожен із вас показав високі результати під час відбіркових турів. Переконана, що для вас, освітян Маріуполя, участь у цій програмі стане ще однією сходинкою до вершини професійної майстерності, відкриє нові можливості та межі професійного досвіду. Перед вами почесна місія – навчати й виховувати дітей. Плідної та ефективної вам роботи».
— Ірина Святченко, директор «Маріупольського центру професійного розвитку педагогічних працівників».На наступних етапах програми STEAM-CAMP педагогів познайомлять із сучасними методологіями у навчанні, теоріями критичного мислення, навчать нових форм роботи з інформацією та ефективних алгоритмів комунікацій з учнями.
«Індивідуальний підхід – основа якісного викладання. Тому ми використовуємо його для реалізації програми STEAM-CAMP. Педагоги мають зануритися в атмосферу сучасної освіти та одразу на практиці побачити нові методи викладання. Мета проєкту – прокачати професійні скіли вчителів математики, інформатики, фізики та хімії, щоб підвищити якість викладання цих предметів. Довгострокова мета цієї ініціативи – збільшити відсоток випускників, які успішно здають ЗНО з цих дисциплін і вступають на технічні спеціальності до вишів».
— Олена Лещенко, директор ГО «Криворізький фонд майбутнього».Після завершення програми педагоги, які пройшли навчання, зможуть обмінюватися своїм досвідом і напрацюваннями для ефективного залучення школярів до вивчення математики, фізики, хімії та інформатики. І як результат – реально прогнозоване зростання відсотка успішного складання ЗНО з точних дисциплін і вибір випускниками подальшого навчання на технічні спеціальності.