This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 3/8/2022 Read 6 min

Позиція Вадима Новинського щодо збройної агресії РФ

Акціонер інвестиційної групи Смарт-Холдинг та Групи Метінвест, народний депутат України Вадим Новинський у коментарі  «Радіо Свобода» висловив свою позицію щодо збройної агресії РФ і розповів про допомогу, яку бізнеси Групи надають країні у цей непростий час. 

«Я у Києві. Нікуди не літав і нікуди не поїду. Буду тут завжди, бо я – громадянин України, як депутат давав присягу їй і буду їй вірним до кінця.

Коли розпочалась війна, я був теж тут. Мої емоції? Які можуть бути емоції, коли бомбардують Київ? Я це навіть у страшному сні уявити не міг.

Я вже неодноразово говорив: дії Російської Федерації проти України можуть бути розцінені лише як акт агресії. Гинуть мирні люди, гинуть діти, у країні розгортається гуманітарна катастрофа. Виправдання цьому не може бути.

Значна частина наших підприємств перебуває у зоні бойових дій – Маріуполь, Херсон, Харків… Деякі довелося тимчасово зупинити, але ми продовжуємо виплачувати зарплати співробітникам, підтримуємо їх, як можемо, у цей тяжкий час. 

Багато з них – на фронті або в силах територіальної оборони.

Найголовніше – ми сплачуємо у повному обсязі податки до бюджету України, а це – дуже важливо за нинішніх умов. Я вважаю, що відмова від сплати податків у такий складний час – мародерство.

Один з основних напрямків нашої допомоги – Маріуполь. Це зараз форпост усієї України. Ми допомагаємо в організації евакуаційних рейсів звідти через гуманітарні коридори. На жаль, друга спроба вивезти людей із Маріуполя зривається через обстріли.

Намагаємось задовольняти усі звернення волонтерів. Надаємо допомогу біженцям – причому не лише на території України, а й за кордоном (у цьому питанні особливу роль відіграє Українська Православна Церква, яка має зарубіжні парафії). Церква зараз багато робить для простих людей у всіх куточках України.

Також у нас є окрема програма допомоги для ЗСУ, які щодня героїчно захищають наші міста: це і продукти харчування, і медикаменти, і багато іншого.

Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці вже виділив понад 250 мільйонів гривень на гуманітарні цілі. Але це – тільки початок. Давайте рахувати гроші після закінчення війни. Ми не пишемо кошторис зі статтями витрат «на допомогу». Ми просто допомагаємо і допомагатимемо в тих обсягах, які будуть потрібні Україні та українцям, щоб вистояти у складній ситуації.

Особисто я перебуваю в Україні. Нікуди не збираюся виїжджати. Беру участь в засіданнях Верховної Ради, активно займаюсь координацією діяльності гуманітарного штабу, у якому задіяні представники усіх підприємств Смарт-Холдингу. Сьогодні я роблю все, що в моїх силах. І навіть більше. Дай Боже, щоб був результат.

Українська економіка вимагатиме великих вкладень у відновлення та український бізнес не залишиться осторонь проблем. Я, як депутат від Маріуполя, насамперед буду зобов'язаний приділити увагу своєму місту, адже я там прописаний, там плачу податки, у мене моральні зобов'язання перед маріупольцями.

Але це не означає, що я не приділятиму увагу іншим містам. Упевнений: після війни ми зберемося – представники влади та бізнесу – і спільними зусиллями здійснимо план швидкого та ефективного відродження України».