This page hasn't been translated into English yet.
CSR 4/27/2021 Read 6 min

Метінвест підтримує вищу освіту Маріуполя

Перспективна та зацікавлена ​​молодь визначає майбутнє свого міста й вектор розвитку країни. Група Метінвест мислить стратегічно, фінансуючи в Маріуполі проєкти підтримки вищої освіти та розвитку інноваційних форм навчання, науки, технології, інженерії та математики. За підтримки компанії щорічно маріупольським абітурієнтам і студентам відкриваються широкі перспективи й можливості.

Упродовж багатьох років Група Метінвест тісно співпрацює з Приазовським державним технічним університетом (ПДТУ). На базі вишу реалізуються інноваційні освітні програми, оновлюється матеріально-технічна база. У 2014 році металурги підтримали навчальний заклад і в найкоротші терміни відновили корпус № 4 ПДТУ. Маріупольські підприємства Групи Метінвест відремонтували внутрішні приміщення, закупили необхідні меблі та відреставрували фасад будівлі, що представляє історичну цінність як архітектурний об'єкт Маріуполя. Вартість робіт становила понад 3 млн грн.

Як соціально відповідальний бізнес Група Метінвест також підтримала програму релокації вишів та інвестувала кошти у створення умов для навчання й проживання студентської молоді та викладацького складу вишів-переселенців. У 2017 році було відкрито новий корпус Донецького державного університету управління (ДонДУУ). Загальні інвестиції Фонду розвитку Маріуполя, Маріупольської міської ради та Групи Метінвест у придбання, ремонт будівлі й оснащення нового навчального корпусу меблями та технікою склали 20 млн грн. У Маріуполі знайшов новий дім у межах програми й Донецький національний медичний університет (ДонНМУ). Внесок Групи Метінвест у будівництво й облаштування медвишу протягом 2016-2017 років становив 25 млн грн. Також компанія допомогла з придбанням системи кондиціювання та меблів для Донецького юридичного інституту.

У 2019 році вперше в конкурсі «Місто – нашими руками» Групи Метінвест брали участь проєкти від студентів вишів, і чотири з них стали володарями грантів по 250 тисяч гривень. За ці кошти було створено інтерактивну лабораторію-музей «Біоресурси Азовського моря» в ПДТУ та тренінговий центр з надання першої медичної допомоги «Життя руками городян» у ДонНМУ. Також з'явився тренінговий центр на базі ДонГУУ, головною метою якого є формування знань, необхідних для розуміння процесів, що відбуваються в системі «людина-суспільство-техніка-природа».

Ще однією точкою програми соціальних інвестицій Групи Метінвест стали дві масштабні програми для студентів – кейс-чемпіонат M.Student Champ і юридичне стажування в компанії. Перший сезон масштабного кейс-чемпіонату M.Student Champ для студентів стартував у листопаді 2019 року. Протягом п'яти місяців учасники відвідували підприємства Групи Метінвест у Маріуполі, Запоріжжі й Авдіївці, розробляли проєкти, спрямовані на розв'язання виробничих завдань і змагалися за призовий фонд у 150 тисяч гривень. Лідерами стали дві маріупольські команди, які працюють над проєктами для меткомбінатів імені Ілліча та Азовсталь, третє місце посіла команда із Запоріжжя.

Новий сезон кейс-чемпіонату M.Student Champ стартував у 2020 році й триває зараз. Студенти-учасники вирішують реальні виробничі завдання, а також генерують нові ідеї та пропозиції для вдосконалення технологічних процесів на підприємствах Групи Метінвест, набувають практичних навичок для своєї майбутньої професії, відвідують виробництво і працюють із досвідченими фахівцями. На завершення сезону найкращі студенти отримають запрошення пройти практику, дуальне навчання чи перше місце роботи на підприємствах компанії. Призовий фонд від Групи Метінвест становить понад 100 тис. грн.

Група Метінвест також ввела у практику програму оплачуваного стажування для студентів-правознавців і випускників профільних вишів, спрямовану на підвищення майстерності й набуття цінного практичного досвіду. Щорічно учасники програми протягом двох місяців не лише практикуються в юридичних службах підприємств компанії, а й беруть участь у конкурсній проєктній роботі. Програма стажування охоплює такі міста як Київ, Кривий Ріг, Маріуполь, Запоріжжя, Дніпро, Покровськ і Кам'янське.

Продовжується реалізація масштабної стипендіальної програми для найкращих студентів ПДТУ, а також запровадження дуальної системи освіти в межах довгострокової угоди про співпрацю ВНЗ із Групою Метінвест. Щорічно студенти проходять оплачувану практику в цехах меткомбінатів і ремонтних підприємств, для молоді проводяться профорієнтаційні зустрічі, а фахівці підприємств компанії неодноразово брали участь у державних екзаменаційних комісіях.

«Освіта – це інвестиції в людський капітал. Виробництво модернізується, на робочих місцях усе більше застосовуються сучасні технології, які вимагають спеціалістів нового формату, які готові навчатися й не бояться нововведень. За різнобічної підтримки Групи Метінвест і реалізації інноваційних програм та проєктів студенти дійсно бачать, що можуть успішно реалізувати себе на підприємствах рідного міста, а абітурієнти звертають увагу на перспективні технічні спеціальності», – зазначив директор з персоналу та адміністрації МК «Азовсталь» Групи Метінвест Іван Голтвенко.