This page hasn't been translated into English yet.
Prosthetics 3/31/2023 Read 6 min

«Рятуємо життя» та Protez Hub запустили першу в Україні освітню платформу в галузі протезування кінцівок

Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» та Protez Hub запустили першу в Україні освітню онлайн-платформу «База знань: Protez Hub» для фахівців у галузі протезування кінцівок та постраждалих. На створення ресурсу Метінвест спрямував понад 2,5 млн грн.

Портал повністю україномовний, а доступ до всіх матеріалів – безплатний. Онлайн-платформа дасть можливість зрозуміти послідовність етапів реабілітації та протезування постраждалих від моменту травмування до повернення додому з протезом; розібратися у процесі обрання протеза; а також чіткіше окреслити роль різних фахівців у відновлені людини, яка втратила кінцівку. Ресурс стане у пригоді як фахівцям із протезування, так і постраждалим, а також їхнім родинам і друзям.

– Протезування та реабілітація людей, які втратили кінцівки внаслідок війни,  один із великих напрямів роботи ініціативи «Рятуємо життя». Спільну з Protez Hub програму зараз проходять 42 військовослужбовці й мирні жителі, а 10 із них вже отримали протези. Створення освітньої платформи  важлива складова повернення постраждалих до повноцінного життя. Адже ця база знань дасть змогу крок за кроком пройти всі етапи протезування й відновлення, усвідомити потреби людей з ампутаціями та підвищити якість медичних послуг. Ми також розробляємо інші програми, що допоможуть ветеранам інтегруватися в суспільство після повернення з війни,  зазначає генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ.

Навчання медичного персоналу спрямоване на якісніше надання послуг із протезування кінцівок та супутньої реабілітації. Платформа містить 5 курсів: реабілітаційних, для спеціалістів із протезування та з догляду за пацієнтами. Курси складаються з 34 відеолекцій від 16 українських та закордонних практиків, експертів і науковців. До лекцій додаються матеріали, які користувачі зможуть роздрукувати й використовувати щодня. Після завершення навчання учасники отримають сертифікати погодженого з Міністерством охорони здоров’я України зразка.

– Команда Protez Hub допомагає розвивати галузь протезування кінцівок в Україні з 2015 року. Ми проводимо практичні обміни, семінари та вебінари, співпрацюємо з іноземними й українськими фахівцями, організаціями та урядом. Створення платформи «База знань: Protez Hub» було логічним та своєчасним рішенням, і я щиро пишаюся тим, що ми втілили його в життя. Я вдячна нашим партнерам  «Рятуємо Життя» компанії Метінвест за те, що вони зрозуміли важливість розробки та існування такого ресурсу й підтримали цю ідею. Кваліфіковані українські фахівці провели лекції, талановита знімальна група Руслана Батицького й Анни Борисової записала та змонтувала їх, чудові українські розробники Rolique.io об'єднали все в один доступний ресурс з юзер-френдлі дизайном від Tabasco Agency. Запрошуємо всіх поширювати інформацію про цю платформу та вчитися,  говорить Антоніна КУМКА, президент Protez Hub.

Ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За рік повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей на суму 8,4 млн євро. Українці отримали понад 4 тисячі тонн харчових продуктів і засобів гігієни, а лікарні  медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на понад 246 тисяч євро. Донорами проєкту стали більш як 200 компаній зі всього світу. До ініціативи долучилося 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя»  протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.

Protez Hub із 2015 року займається підвищенням рівня кваліфікації спеціалістів і культури протезування в Україні. За час роботи проєкт підготував 400 спеціалістів із протезування та допоміг понад 100 пацієнтам.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.