This page hasn't been translated into English yet.
Metinvest Polytechnic 2/16/2022 Read 6 min

Метінвест Політехніка – нова сторінка в історії вищої освіти України

У межах візиту до Маріуполя акціонери Групи Метінвест Рінат Ахметов і Вадим Новинський відвідали будмайданчик першого в країні недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Стратегічне рішення відкрити технічний вищий навчальний заклад Групою Метінвест було ухвалено з метою вивести освіту в Україні на якісно новий рівень. Будівництво розпочалося у 2021 році. Наразі всі роботи в активній фазі. На будівельному майданчику університетського містечка «Метінвест Політехніки» працюють понад 150 осіб.

Фахівці вже завершили роботи найбільш трудомісткого етапу будівництва «нульового циклу» – зведено частину будівлі, що знаходиться нижче за підлогу першого поверху, змонтовано перші сталеві конструкції. Проводиться монтаж залізобетонних конструкцій і сталевих конструкцій. Потім зроблять монтаж скляного фасаду.

У головному 12-поверховому корпусі університету «Метінвест Політехніка» розмістять навчальні класи, бібліотеку та надсучасні лабораторії, на даху облаштують терасу. Паралельно з будівництвом навчального корпусу зводять гуртожиток для майбутніх студентів. У гуртожитку облаштують спортзал, душову, пральню й медичний блок. Для студентів обладнають кімнати та створять усі умови, необхідні для проживання й навчання. Поруч збудують спорткомплекс, для якого зараз ведеться закладення фундаменту, відкриють футбольне, волейбольне та баскетбольне поля. Територію студентського містечка впорядкують – озеленять деревами й кущами.

Буквально пів року тому тут був пустир. Сьогодні тут зводяться корпуси освітнього кампуса. Вже цього року тут з'явиться повноцінне студентське містечко: освітній корпус, сучасний гуртожиток і спортивний комплекс для студентів. Але суть університету не в гарних та оснащених будівлях. Його суть – у філософії освіти, яку тут здобудуть українці. Новий університет має стати центром креативної науки та великих досягнень.

— Олександр ПОВАЖНИЙ, ректор Метінвест Політехніки.

Метінвест Політехніка – це історія про патріотизм, вибір своєї країни для життя та роботи. Тут навчатимуться найкращі студенти з усієї України. Ми в цьому впевнені. Метінвест Політехніка – заявка на майбутнє, сигнал про те, що Група Метінвест в Україні серйозно й надовго. Цими інвестиціями ми говоримо про свою впевненість у стабільності та розвитку нашої України. Твердо переконані, що наша країна на правильному шляху.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

Новий технічний університет відчинить двері для перших студентів у вересні 2022 року. Для цього вже є все необхідне – зібрано висококваліфікований викладацький склад, розроблено сучасні освітні програми, отримано необхідні ліцензії Міністерства освіти України на 310 бакалаврів і 240 магістрів. Студентів навчатимуть за дев'ятьма затребуваними спеціальностями. Навчатимуть студентів за дуальною системою, яка давно зарекомендувала себе в найкращих європейських вишах.