У міській лікарні №9 завершено роботи з встановлення трьох додаткових кисневих станцій рідкого газу, виконано розведення та підключення 90 точок прямої подачі життєво необхідного кисню. Інвестиції Групи Метінвест у цей проект становили 8,6 млн грн. На додаткові точки кисень поставлятимуть у рідкому вигляді.
Встановлені стаціонарні станції є вузлом розподілу ресурсу і дозволяють одночасно подавати кисень до більшої кількості постів або точок підключення. Це більш ефективно: для пацієнтів, тому що подача життєво необхідного газу здійснюється безперебійно, а для медзакладу дозволить скоротити час обслуговування та кількість балонів, які задіяні в обміні.
При виконанні робіт із встановлення трьох кисневих станцій у міськлікарні №9 проклали 1230 м киснедопроводу та змонтували рампи на 180 балонів. До працюючих 22 точок з подачею кисню підключили 90 нових ліжко-місць і тепер їх у лікарні буде 112. Крім того, були змонтовані системи подачі газоподібного кисню на рампи після газифікації рідкого кисню. Привозити рідкий кисень спеціальна машина – автомобільна газифікаційна установка, обладнана кріогенним насосом та теплообмінником, у якому рідина нагрівається до газоподібного стану та заповнюється в балони. Також станції обладнують не лише світловою та звуковою сигналізацією контролю тиску в рампах, а й приладом, що надсилає SMS на смартфон оператора. Це дублювання системи контролю та оповіщення на випадок непередбачених ситуацій.
Як зазначив генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко: «Металурги завжди готові допомагати рідному місту. У період пандемії важливим для Маріуполя питанням, у вирішення якого ми вкладаємо максимум зусиль, є забезпечення лікарень киснем – як газом, так і необхідним для його подачі обладнанням. І ми робимо все, що від нас залежить, щоб спільно з медпрацівниками можна було рятувати життя пацієнтам, щоб цей життєво необхідний газ надходив до лікарень Маріуполя у необхідному обсязі до повного закінчення пандемії».
Нагадаємо, з початку року Групи Метінвест у Маріуполі облаштувала 345 кисневих точок у медзакладах міста. Інвестиції у будівництво кисневої інфраструктури у чотирьох лікарнях міста становили 26,5 млн грн. Також нагадаємо, що медустановам Маріуполя з початку пандемії коронавірусу від Фонду Ріната Ахметова та Фонду Вадима Новинського було передано понад 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб у комплекті із тест-системою та боксом біобезпеки, а також інше обладнання, необхідне проведення високоточних аналізів. Крім того, у медзакладах Маріуполя вже встановлено 15 висококласних апаратів ШВЛ, переданих Фондом Ріната Ахметова.
Усі лікарі лікарень, які пройшли навчання роботі на даній техніці, отримали від Фонду Ріната Ахметова комплекти медичного спецодягу, пошитого для них за спеціальним замовленням. Фондом Ріната Ахметова реалізовано низку освітніх проектів для медиків. Так, спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України проведено онлайн-конференцію для лікарів, які працюють із апаратами штучної вентиляції легень. В онлайн-навчання від Фонду Ріната Ахметова взяли участь понад 800 українських медиків. Також Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України створили відеопроект COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень. Він покликаний допомогти спеціалістам, які будуть або вже застосовують у практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів із ускладненнями коронавірусної інфекції, швидко освоїти принципи роботи сучасної техніки.