This page hasn't been translated into English yet.
Products 1/21/2021 Read 4 min

Якість азовстальських слябів під контролем автоматики

У конвертерному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест встановлена ​​система контролю рівня металу в кристалізаторах машин безперервного лиття заготовок (МБЛЗ). Новинка допомогла значно покращити якість і скоротити дефекти слябів. Інвестиції компанії в проєкт склали більше 50 мільйонів гривень.

Від точності підтримки рівня металу в кристалізаторах МБЛЗ у заданих межах напряму залежить якість поверхні слябів. Раніше метал підтримували «ручним» способом, тепер процес повністю контролює автоматика, що дозволяє не допускати відхилень рівня металу в кристалізаторі більш ніж на +/- 2 мм.

На початку 2020 року було укладено договір про надання послуг із постачання, встановлення та налагодження комплекту обладнання системи контролю рівня металу в кристалізаторах МБЛЗ виробництва австрійської компанії Primetals. У комплект входять стопорні механізми, приводи управління, датчики рівня металу електромагнітного типу, блоки аналізу та програмне забезпечення.

Монтаж обладнання почався в жовтні 2020 року. Тоді ж пройшли і перші випробування системи автоматичного контролю на МБЛЗ № 3. З листопада результат відстежується на МБЛЗ № 4 і № 5. Вся інформація про показники технологічного процесу оперативно виводиться на екрани комп'ютерів та архівується в системі. Це дозволяє аналізувати й мінімізувати чинники, котрі впливають на якість продукції, що випускається.

Ми безперервно модернізуємо системи контролю й автоматики технологічних процесів, що дозволяє отримувати високоякісну продукцію, котра відповідає всім вимогам замовників. Постійна робота над підвищенням рівня якості – одна з принципових переваг підприємств Метінвесту в збереженні конкурентоспроможності на світовому ринку.

— Енвер ЦКІТІШВІЛІ, генеральний директор МК «Азовсталь» Групи Метінвест