This page hasn't been translated into English yet.
Ecomodernization 7/12/2021 Read 4 min

На ММКІ продовжують впроваджувати енергопроєкти

На меткомбінаті імені Ілліча Групи Метінвест спільно з компанією YАSNO Efficiency продовжують реалізовувати проєкти з підвищення енергоефективності підприємства. Цього разу впровадження енергозберігаючих розробок пройшло в цехах управління головного енергетика (УГЕ)  підвищили ефективність роботи насосів водоочистки та встановили сучасні LED-світильники. Економія електроенергії за рахунок реалізації проєктів у цехах УГЕ складе більше 3,4 млн кВт-год на рік.

В управлінні головного енергетика ММКІ завершився черговий проєкт зі скорочення витрат на електроенергію, який дозволив заощадити 1,2 млн кВт-год на рік. Досягти таких показників вдалося завдяки установці двох перетворювачів частоти потужністю 160 кВт і 315 кВт Hiconics на насоси попередньої та хімічної очистки води в цеху водопостачання. Частотні перетворювачі знижують пускові струми електродвигуна й регулюють тиск води в системі. Вони покращують температурний режим роботи насосів і зменшують їх шум, а також підвищують надійність системи в цілому за рахунок автоматизації процесу.

 

РЕЗУЛЬТАТ

 

Проєкт дозволив заощадити 1,2 млн кВт-ч на рік.

 

Ще один проєкт, спрямований на енергозбереження, реалізований на виробничих майданчиках теплоелектроцентралі й цеху водопостачання, кисневого та теплосилового цехів. Тут фахівці компанії YАSNO Efficiency «під ключ» замінили застарілі лампи розжарювання на 420 енергозберігаючих світлодіодних світильників, оновили кабельні системи та щитові. Тепер рівень освітленості промислових майданчиків повністю відповідає санітарним нормам. Економія електроенергії за рахунок реалізації проєкту з модернізації стельового освітлення в цехах УГЕ складе більше 2,2 млн кВт-год на рік.

Група Метінвест і компанія YASNO Efficiency продовжують співпрацю. Наше плідне партнерство відкриває можливості для підвищення енергоефективності обладнання й технологічних процесів і дозволяє створити більше комфортних та безпечних робочих місць.

— Антон ГОВОРОВ, провідний інженер відділу з енергозбереження ММКІ.