This page hasn't been translated into English yet.
Career 4/18/2023 Read 5 min

Електрики ІнГЗК Метінвесту показали високий результат у конкурсі профмайстерності

У Кривому Розі пройшов конкурс професійної майстерності «Електротехнічний марафон – 2023». Організатором заходу виступив Центр професійної освіти і навчання. Конкурс зібрав 52 учасника з найбільших промислових підприємств та фахових навчальних закладів міста. Представник Інгулецького ГЗК став другим у номінації для професіоналів.

Конкурс фахової майстерності з компетенції «електромонтажні роботи», проводиться у Кривому Розі вже увосьме. Він спрямований на збереження пам’яті про видатних робітників-професіоналів міста, популяризацію та підняття престижу робітничих професій. До участі в «Електротехнічному марафоні» організатори залучаютьпрацівників підприємств, установ та організацій, а також студентів професійно-технічних закладів освіти.

– Від початку ми орієнтувалися на робітників підприємств малого та середнього бізнесу, де немає традиції проводити конкурси кращих за професією. Але потім зрозуміли, що помірятися силами, знаннями та фаховими навичками цікаво й робітникам, які працюють у великих компаніях, а також здобувачам технічної освіти. Організовуючи цьогоріч конкурс в офлайні, ми мали певні ризики, але навіть не очікували, що відгукнеться стільки учасників. Заявки подали 52 людини і це найбільша кількість за увесь час існування марафону,  розповів керівник Центру професійної освіти і навчання Андрій СЕМЕНОВ.

Різноманітність локацій, інтерактивна взаємодія, робота руками, запитання на перевірку фахових знань та винахідливість – такими були змагання з профмайстерності. Від учасників вимагали продемонструвати культуру виробництва, безпеку праці, правильність та швидкість виконання робіт. Під час марафону електромонтери мали відгадати назви і призначення електрообладнання, грамотно поєднати електродроти, правильно накреслити у схемі послідовність запуску двигуна та змонтувати розетку.

– У мене лишилися яскраві враження від участі у конкурсі. Сподобалися завдання, які були оригінальними і неочікуваними. Цікава вікторина, де у пошуках відповіді доводилося «вмикати» логіку, фахові знання та кмітливість. А головне, я був задоволений своїм результатом і підтвердив собі самому та конкурентам, що дійсно гідний бути електромонтером вищого розряду,  говорить електрослюсар черговий та з ремонту устаткування 6 розряду залізничного цеху Інгулецького ГЗК Євгеній ГУРТОВЕНКО.

За умовами конкурсу, електромонтери, що працюють, змагалися у номінації «Адепти», студенти  у номінації «Послідовники». Оцінювали учасників експерти в електротехнічній галузі – провідні фахівці підприємств та викладачі вищої школи. З результатом 85 балів Євгеній Гуртовенко з Інгулецького ГЗК Метінвесту посів друге місце, поступившись не балами - ліченими секундами  своєму колезі з гірничодобувного підприємства «Рудомайн», який посів перше місце. Приз за третє місце дістався спеціалісту Криворізького залізорудного комбінату. Загалом компанію Метінвест на конкурсі представляли вісім учасників. Усі вони показали достойний результат та надихнулися здоровим духом суперництва.

– До фахового розвитку своїх робітників у Метінвесті ставляться з великою увагою. На усіх підприємствах не припиняється робота з навчання співробітників задля підвищення їх кваліфікації та отримання додаткових компетенцій. Тому наше призове місце – очікуване  і прогнозоване. Навіть під час війни компанія змогла реалізувати задумане та здійснити перший набір студентів до технічного вишу – Метінвест Політехніка,  зазначив директор з персоналу та соціальних питань ІнГЗК Групи Метінвест Михайло ЦУРКАН.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.