This page hasn't been translated into English yet.
Fan 9/19/2022 Read 4 min

До заводоуправління Авдіївського коксохіму навідався табун коней

Імовірно, тварини прийшли з зони бойових дій.

За вісім років бойових дій у регіоні авдіївці звикли до бездомних собак і кішок. Евакуюючись у спокійні регіони, господарі не завжди можуть забрати з собою домашніх улюбленців. Тварин просто випускали з квартир, звільняли від будок і ланцюгів, сподіваючись, що «на вільних хлібах» вони не загинуть – може, добрі люди з тих, хто залишився в місті, підгодують, чи навіть волонтери заберуть у притулок.

Але безпритульні коні – навіть для Авдіївки це надто несподівано. Ймовірно, вони прийшли з найближчих сіл, де зараз точаться бої. Хочеться вірити, що їхні господарі поспіхом поїхали, і з людьми все добре. Для коней зараз прогодуватися неважко – є трава, фрукти й овочі на покинутих городах і в садах. А ось вода… Далеко вони зайшли від найближчих водойм.

Першим до заводоуправління АКХЗ вийшов ватажок. Він довго стояв, гіпнотизуючи коксохіміків, доки вони не здогадалися винести йому відро води. І одразу ж підтягнувся до «водопою» невеликий табун із лошатами. Ще не встигли здичавіти, але вже й не домашні коні – полохливі, недовірливі. Втамувавши спрагу, ватажок разом зі своїми підопічними вирушили далі. Нехай їм пощастить, і вони знайдуть ситні луки, чисту воду й мирне небо, про яке вже вісім років усі ми мріємо.