Зелений Центр 12.11.2020 Читати 5 хв

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» вже сім років допомагає городянам Маріуполя

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» вже сім років допомагає городянам як потужна платформа для реалізації соціальних проєктів та ініціатив із благоустрою території міста, озеленення, просування екологічної культури й виховання.

За цей час багато конкурсів, проєктів і програм громадської спілки стали знаковими для містян, а новинки цього сезону продовжили ефективну трансформацію взаємодії з ініціативними жителями Маріуполя. Громадську спілку «Зелений центр Метінвест» створили в Маріуполі восени 2013 року.

За сім років роботи організацією встановлено 26 дитячих містечок, 46 пісочниць, 78 спортивних та 85 дитячих ігрових елементів у дворах і скверах міста. Цей рік став для громадської спілки «Зелений центр Метінвест» роком пошуків нестандартних рішень, народження нових проєктів і вдалих трансформацій. На 15 локаціях було реалізовано проєкти з благоустрою, із застосуванням сучасних екологічних матеріалів і нового дизайну вуличних меблів.

Однією з новинок став конкурс «Комфортний дім», який залучив громадськість до участі в ремонтах та створення більш комфортних умов проживання.

Колективи мешканців багатоквартирних будинків змагалися за можливість отримати фінансування від Групи Метінвест на ремонт вхідної групи під'їздів, заміну поштових скриньок, встановлення енергоощадного освітлення. На участь у конкурсі було подано 131 заявку від представників ОСББ та ЖБК, з яких 21 учасник став переможцем. Змінився формат проведення конкурсу «Квітуче місто», в межах якого учасники створювали на своїй прибудинковій території елементи ландшафтного дизайну, квітучі куточки. 45 команд-представників ОСББ стали учасниками «Квітучого міста-2020» та отримали набір посадкового матеріалу на 1500 гривень для створення конкурсного ландшафтного дизайну.

Три переможці цього сезону отримали подарункові сертифікати на придбання товарів із категорії сад-город на суму 10, 15, 20 тисяч гривень залежно від зайнятого призового місця. Новинкою в озелененні став проєкт Forever Green 2020. У межах проєкту було організовано круглий стіл за участю представників міського управління з питань екології, Групи Метінвест, КП «Зеленбуд», спеціалістів-дендрологів і створено волонтерський штаб з озеленення міста. На шести локаціях волонтери – металурги та ремонтники промислового активу Групи Метінвест, громадськість міста – висадили 334 саджанці рослин.

Традиційна акція «Посади дерево» також увійшла до складу нового проєкту. У листопаді мешканці 246 адрес отримають 1012 саджанців дерев і різних кущів, самостійно визначать місце їх висадки, взявши на себе зобов'язання щодо забезпечення комплексного догляду за рослинами згідно з рекомендаціями експертів озеленення. Отримав продовження цього року проєкт-переможець «Забиваємо Баки» конкурсу «Місто – нашими руками» та трансформувався в «ЕкоДвір». Головним напрямом нового проєкту стало поширення серед мешканців ОСББ Маріуполя знань та умінь щодо сортування побутових відходів. «Зелений центр Метінвест» реалізував проєкт у партнерстві з ГО «Еко Гурт» і Маріупольською міською радою.

В «ЕкоДворі» взяли участь 86 ОСББ, які отримали комплекти баків для різного виду відходів. Провівши заходи щодо поширення знань про сортування для мешканців своїх ОСББ, учасники проєкту додатково поборолися за подарункові сертифікати на покупки товарів із категорії «сад-город». Шість переможців отримали сертифікати на суму 1500 грн кожен. Спільно з металургійними підприємствами Групи Метінвест та управлінням архітектури Маріупольської міської ради громадська спілка «Зелений центр Метінвест» реалізує ще одну новинку сезону – проєкт корпоративного волонтерства щодо створення нових відкритих просторів для роботи й відпочинку містян під назвою «Місце зустрічі».

Екологічна освітня програма «Зелений паросток» виросла з формату клубів і, починаючи з 2019 року, стала відкритою для всіх школярів міста для вивчення питань малої екології, принципів екологічної культури та дбайливого ставлення до природи. Карантин через пандемію коронавірусу вніс корективи в роботу і цього року низка конкурсів – «Зимові птахи», «Тиждень добрих справ», «Щоденник юного дослідника», «Екомода» – трансформувався в онлайн-обмін фотографіями з результатами виконаних дітьми умов і завдань конкурсів.

Першу конференцію вихованців екологічних дитячих програм «Зеленого центру Метінвест» із Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу також провели онлайн, спілкуючись у Скайпі. Молодь обмінялася досвідом і взяла участь у майстер-класі. На першому міському екофестивалі «ГрінФест» юні екологи організували локацію «Екопраця», де навчали висадження рослин для вирощування на підвіконні. Третій сезон регіонального конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я» пройшов з оновленими умовами участі та проведення у зв'язку з карантинною ситуацією, що склалася.

Загалом у конкурсі у 2020 році змагалися 102 педагоги. Підбиваючи підсумки сьомого року, координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія КОШМАНОВА зазначила: «Ми змогли зберегти та примножити довіру мешканців до нашої організації. Попри карантин і віддалену роботу, люди звертаються з пропозиціями, проєктами, і ми взаємодіємо – це дуже важливо для спільних цілей. Завдяки цьому справжньому партнерству ми виросли й формуємо подальшу стратегію розвитку на благо жителів Маріуполя».