Освіта 08.07.2020 Читати 2 хв

У Кривому Розі використовують нові підходи для навчання студентів технічних вузів

В рамках Меморандуму про співпрацю компанії Метінвест та Криворізького національного університету (КНУ) студенти профільних технічних спеціальностей проходять навчання за дуальною системою прямо на виробництві. З липня практично учні отримують першу робочу професію.

Виробничу практику на криворізьких підприємствах Метінвесту цього навчального року проходять близько 500 студентів, у тому числі й за системою дуальної освіти. Система має на увазі 50 відсотків теорії у ВНЗ, яка підкріплюється 50 відсотками практики в реальних виробничих умовах із присвоєнням робочої кваліфікації. Таким чином студенти будуть забезпечені першою роботою, а роботодавці отримають кваліфікованого зацікавленого спеціаліста.

Одними з перших на виробничій практиці навчаються студенти механіко-машинобудівного факультету КНУ. Практику майбутні спеціалісти проходять на Північному ГЗК. На першому етапі, на початку року, відбулося знайомство з технологіями та виробничим майданчиком. Наразі хлопці вивчають обладнання рудозбагачувальної фабрики, займаються збиранням, ремонтом, після чого отримають посвідчення слюсаря-ремонтника.

«Завдяки співпраці Криворізького національного університету та Метінвесту в рамках Меморандуму, допомоги у технічному переоснащенні аудиторій та лабораторій, дуальним підходам в освіті ми готуємо фахівців високого рівня, які володіють необхідними навичками та вміннями та готові одразу виконувати виробничі завдання. Це – вимоги сучасного ринку праці як у нашому місті, так і в Україні», – зазначає ректор Криворізького національного університету Микола Ступник.

Підприємства підприємства також зміцнюють матеріальну основу вузів. Наразі у КНУ завершуються роботи зі створення навчального центру комп'ютерних технологій. Раніше створено комунікаційний центр для майбутніх вчених. У Криворізькому економічному інституті імені Вадима Гетьмана відкрили перший IT HUB & Coworking для навчання, заходів та бізнес-зустріч.

«Компанія Метінвест системно підходить до професійного навчання молоді. Ми допомагаємо модернізувати підходи до розвитку школярів та студентів в Україні. Дуальна система – один із напрямків у реформуванні освіти, яке розширює шанси навчальних закладів на успішний розвиток в умовах сучасного ринку. Завдяки цьому підходу майбутні працівники гірничо-металургійної галузі набувають практичного досвіду і можуть визначитися з першим робочим місцем. Підприємства компанії підтримують студентів, оплачують виробничу практику, виплачують стипендії», - наголошує директор з персоналу та соціальних питань Північного ГЗК Андрій Щербак.

Тільки цьогорічного навчального року на стипендії найкращим студентам профільних вишів, оплату виробничої практики учнів установ профтехосвіти України Метінвест планує спрямувати 34 мільйони гривень.

Для мотивації майбутніх співробітників компанія також реалізує студентські кейс-чемпіонати, участь у яких дозволяє розробити власний проект у реальних виробничих умовах, заробити премію та можливість офіційного працевлаштування. Минулого року у програмі взяли участь 133 криворізьких студенти. Група Метінвест підтримує престиж робітничої професії та є генеральним партнером міжнародного конкурсу WorldSkills Ukraine, у якому у 2019 році змагалися 86 представників робітничих професій із Дніпропетровської області.