Екологія 07.12.2021 Читати 4 хв

Метінвест впроваджує сучасні технології для пилоподавлення шлакових відвалів

Група Метінвест почала тестувати нову технологію пилоподавлення шлакових відвалів на балці Грековата. Сьогодні ділянки відвалу оброблені за допомогою спеціального реагенту, який захищатиме поверхню відвалу від вітрової та водної ерозії та надаватиме йому вигляд зеленої гори. Роботи щодо нанесення австралійського полімеру Enviro Binder виконала підрядна організація ТОВ «Ен Ес Ті».

Частина верхнього ярусу основного шлакового відвалу на балці Грековатої за допомогою гідромонітора вже вкрита спеціальним полімером, який не тільки покращує зовнішній вигляд відвалу, але й дозволить довгостроково запобігати пилоутворенню на оброблених ділянках.

Enviro Binder – нетоксичний та екологічно чистий продукт, який має міжнародний паспорт безпеки, а також має позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи в Україні. Даний реагент застосовується для запобігання водній та вітровій ерозії схилів відвалів. Після нанесення на поверхню відвалів утворюється захисна плівка на тривалий термін.

Для нас це нова природоохоронна технологія, але в ряді промислово розвинених країн вона вже застосовується в подібних цілях. За допомогою цього реагенту закріплюються потенційно пилу поверхні, що запобігає їх вітрову і водну ерозію. У тестовому режимі на балці Грековатої планується обробити цим реагентом на основі полімеру близько 20 тисяч квадратних метрів відпрацьованого борту шлакового відвалу з боку селища Сартана та із західного боку відвалу. Надалі, якщо технологія добре себе зарекомендує, то поетапно обробка шлакових відвалів буде продовжена.

— Олександр ФІЛОНЕНКО, старший менеджер Групи Метінвест.

Крім того, маріупольські меткомбінати Групи Метінвест продовжують програму допомоги територіальним громадам з будівництва та ремонту доріг у населених пунктах із застосуванням металургійних шлаків.

На постійній основі Група Метінвест вживає заходів, спрямованих на зменшення впливу на навколишнє середовище на кожній стадії процесу виробництва. За останніх 10 років викиди пилу в атмосферне повітря знизилися більш ніж на 50%.