Модернізація 23.11.2020 Читати 4 хв

Мінімізація викидів газу на Півничному ГЗК

У цеху виробництва окатків №2 Півничний ГЗК триває масштабний проєкт із заміни електрофільтрів на випалювальній машині ЛУРГІ 552 А. Три сучасні газоочисні споруди вже працюють на ділянках підігріву та аспірації. На реалізацію проєкту в 2020 році компанія Метінвест виділила понад 340 млн гривень.

Про це повідомили в пресслужбі компанії. Мета проєкту – мінімізувати викиди газів під час виробництва окатків. Для цього в ЦВО №2 збудують шість сучасних електрофільтрів. Вони будуть розташовані в зонах сушіння, підігріву, на ділянці аспірації. Один із електрофільтрів з димососом виконуватиме функцію «підмінного» в період почергової заміни обладнання. Таким чином під час виробництва металургійної сировини очисні пристрої працюватимуть на всіх джерелах викидів. Крім того, будівництво нових фільтрів не вплине на технологічний процес і здійснюватиметься без зупинки виробництва. Генеральним підрядником та проєктувальником програми є компанія Метінвест Інжиніринг.

«Для роботи з великими обсягами газів, що очищаються, вибрали електрофільтри чеської компанії ZVVZ-Enven Engineering – найбільшого виробника газоочисного та вентиляційного обладнання. Агрегати працюють за найвищих температур – до 350 °C. Вони оснащені ефективним та екологічно надійним обладнанням. На цей час уже завершили монтажні та пусконалагоджувальні роботи трьох комплексів, внаслідок чого в зоні підігріву та аспірації знизилися викиди газів до 35-40 мг/м³», – зазначив керівник проєкту Метінвест Інжиніринг Валерій КОБЗЄВ. Усі параметри роботи – температуру, обсяг газів, що надходять, тиск – контролює система управління та автоматики, за допомогою датчиків передає інформацію на дисплей оператора.

У цеху виробництва окатків №2 також виконується технічне переоснащення системи очищення на ділянці дроблення вапняку та бентоніту з установкою двох рукавних фільтрів. Аналогічний проєкт готується до реалізації в корпусі відвантаження окатків у залізничні вагони. Тут буде побудовано циклон та рукавний фільтр. Нове обладнання після аспірації зменшить викиди пилу до 20 мг/м3.

«Одним з важливих напрямів Технологічної стратегії Метінвесту є покращення екологічних показників роботи підприємств, поступове впровадження європейських норм роботи. На ПівнГЗК сучасні електрофільтри вже працюють на випалювальній машині ЛУРГІ 552 В. До серпня 2021 року завершимо масштабний проєкт із заміни газоочищення на ЛУРГІ 552 А. Наша мета – виробництво якісної продукції при мінімальному навантаженні на навколишнє середовище. Щороку на здійснення заходів екологічної програми комбінат інвестує понад 2 млрд гривень», – наголосив генеральний директор Північного ГЗК Андрій СКАЧКОВ.

Нагадаємо, що за 10 місяців цього року на Північному ГЗК закріпили понад 20 га пилу поверхонь хвостосховища. Для пилогазозниження в промисловій експлуатації під час масових вибухів у кар’єрах використовують торфогідроксидний реагент. Системно виконують на підприємстві заходи щодо боротьби з пилом у кар’єрах та Тернівському районі – поливають технологічні дороги та забої, центральні вулиці, що прилягають до зовнішніх кордонів санітарно-захисної зони підприємства. У листопаді розпочалося висадження дерев на території площею 10 га, що розташована в санітарно-захисній зоні поблизу Первомайського кар’єру.