КСВ 09.12.2020 Читати 4 хв

Маріупольські вчителі викладатимуть точні науки по-новому

Фонд розвитку Маріуполя спільно з Українською академією лідерства за підтримки Групи Метінвест і сприяння Маріупольської міської ради презентували новий спільний проєкт «Лідерська освітня програма для вчителів STEAM-CAMP». Навчання нових методик викладання математики, фізики, хімії та інформатики зможуть пройти до 300 вчителів Маріуполя. З метою зацікавити більшу кількість учнів у точних науках, збільшити кількість студентів технічного спрямування у ВНЗ і збільшити середній бал ЗНО з математики, фізики, хімії на 30% відносно попереднього року стартує проєкт «Лідерська освітня програма для вчителів STEAM-CAMP».

У межах проєкту для вчителів STEAM напрямки – математики, фізики, хімії й інформатики – з Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу проведуть низку заходів, які дозволять поглянути на систему освіти по-новому. «Програма STEAM-CAMP дозволить вплинути на майбутнє Маріуполя, зацікавити школярів точними науками й технічними спеціальностями. Програма покликана зробити уроки цікавішими, адже коли дітям цікаво, вони заглиблюються у вивчення певних напрямів. Такі захоплені молоді фахівці потрібні підприємствам Групи Метінвест, і за них ми починаємо боротися вже зараз, оскільки розуміємо, якщо зараз не залучимо молодь до вивчення технічних спеціальностей, то через десять-п'ятнадцять років ми відчуємо дефіцит інженерів і технологів. Щоб компанія працювала стабільно й випускала якісну металопродукцію, з якої будують кораблі, мости та будинки, потрібні люди, які знають технологічну інструкцію, мають певні знання в галузі хімії, фізики й інших точних наук», – підкреслив директор департаменту взаємодії з колективом Групи Метінвест Костянтин ВАЙЦЕХІВСЬКИЙ.

Відбір у програму найбільш зацікавлених вчителів буде проведено за допомогою відеотестування й написання есе. Для цього до 20 січня 2021 року необхідно зареєструватися за посиланням https://cutt.ly/VhQk2Gy. За підсумками відбору можливість пройти навчання сучасним та ефективним методам викладання отримають приблизно 300 учителів із Маріуполя.

«Ми ставимо собі за мету допомогти вчителям насамперед подивитись на свою мотивацію бути вчителем, сприймати свою особисту візію розвитку себе і як рухатися далі, засвоїти лідерські навички та інші компетенції, що сьогодні потрібні для того, щоб формувати молодих людей, які завтра будуть робити світ кращим. STEAM система постійно розвивається і саме цього розвитку потребують учителі. Бо вони є тим фундаментом, що формує молодих людей, дає їм можливість повірити в себе і свої здібності. І для нас важливо, що програма не одноденна, а є професійною з досконало розробленими модулями», – зазначив керівник Української академії лідерства Роман ТИЧКОВСЬКИЙ.

Навчання триватиме сім місяців і складається з п'яти тематичних модулів різних форм навчання для розвитку soft skills, стратегічного та критичного мислення й лідерських якостей. Також видаватиметься домашнє завдання, спрямоване на розвиток нових навичок, які педагоги зможуть розпочати застосовувати на своїх уроках. «Гуманітарні науки чомусь дітям легше засвоювати, і саме їх вони бажають вивчати. І тому наше завдання – спонукати цікавість дітей до точних наук. Треба підіймати молодь, треба робити так, щоб кожна дитина могла вибрати щось цікаве для себе й розвивалася в цьому напрямку. Я дуже задоволена долучитися до проєкту STEAM-CAMP, і я дуже рада, що нам допомагають розпалити вогник бажань і мотивованості учнів. А коли ми розпалимо маленьку іскорку, ми хочемо розпалити вогнище жаги до знань. Я дуже задоволена й рада, що такий проєкт існує та допоможе нам запалити полум'я», – поділилася вчитель математики НВК «Гімназія-школа № 27» Олена ГУБСЬКА.

Після завершення програми педагоги, які пройшли навчання, зможуть обмінюватися своїм досвідом і напрацюваннями для ефективного залучення школярів до вивчення математики, фізики, хімії та інформатики. І як результат – реально прогнозоване зростання відсотка успішного складання ЗНО з точних дисциплін і вибір подальшого навчання у ПДТУ на технічних спеціальностях. Також буде запроваджено систему мотивації для вчителів і стипендії для студентів технічних спеціальностей. Проєкт у містах реалізується Фондом розвитку Маріуполя, Криворізькою фундацією майбутнього та Платформою спільних дій у Запоріжжі спільно з Українською академією лідерства за підтримки Групи Метінвест.