Екологія 01.11.2021 Читати 4 хв

ІнГЗК застосовує дієві технології для зменшення впливу на довкілля

На підприємствах Групи Метінвест системно реалізують заходи зі зменшення впливу на довкілля. На хвостосховищі ІнГЗК триває експеримент із застосування гуматового торф’яного реагенту для фіксації поверхонь.

 

Фахівці екологічної служби Інгулецького комбінату комплексно підходять до вирішення природоохоронних питань. Для зменшення впливу на довкілля застосовують  різноманітні методи.

З серпня поточного  року на ІнГЗК проводять експеримент із застосування реагенту на основі торфу та гумату для закріплення сухих карт хвостосховища. Реагент має натуральний склад і безпечний для живих організмів. Його розчиняють у воді і наносять на піщані поверхні. Після висихання розчин утворює щільний шар, який пропускає вологу і повітря, але запобігає розпорошуванню.

 

На першому етапі експерименту реагентом обробили невелику ділянку. Протягом місяця спеціалісти оцінювали ефективність методу. На основі позитивних результатів, збільшили масштаби застосування нової технології.

 

У жовтні з допомогою гідромонітору гуматовим реагентом закріпили два гектари площі хвостосховища. На одному використали розчин з концентрацією 3%, на іншому – 30%. Тепер спеціалісти оцінюватимуть тривалість фіксуючого ефекту і проводитимуть інструментальний моніторинг. Найкращі результати поширюватимуть надалі в промислових масштабах.

Екологічна служба підприємства постійно працює над пошуком дієвих технологій для зменшення впливу на довкілля. Наразі для зменшенні пилоутворення проводимо ряд досліджень з використанням гуматового торф’яного реагента і поверхнево-активної речовини «Лексол». Разом з цим застосовуємо і перевірені способи. Покриваємо поверхні карт кварцитом та намиваємо водою. Впродовж двох років активно впроваджуємо зелені технології. На хвостосховищі висіваємо жито, а на укосах та відвалах кар’єру багаторічні трави.

начальник відділу охорони навколишнього середовища Євген БОХОНСЬКИЙ.

Нагадаємо, що на реалізацію природоохоронних ініціатив у Кривому Розі минулого року компанія Метінвест спрямувала 8 млрд гривень, з них 2,6 млрд – на впровадження екологічних проєктів ІнГЗК.