Эта страница еще не переведена на русский язык
Интервью 03.08.2022 Читать 6 мин

Метінвест Діджитал сфокусувався на впровадженні проєктів внутрішньою експертизою

Що таке функція Delivery, як побудовано процес управління проєктами цифровізації бізнесу, які ініціативи знаходяться в портфелі Delivery офісу компанії та яким чином війна вплинула на плани – розповідає директор з розробки та впровадження Метінвест Діджитал Олександр Тимошенко.

– Чим займається та за які ключові напрями відповідає дирекція з розробки та впровадження?

– Розробка та впровадження, або Delivery – функція, що створює додаткову цінність для бізнес-замовників за допомогою нових технологій і рішень. Ми відповідаємо за декілька напрямів. Перше – це реалізація ІТ-проєктів у межах Delivery офісу. Друге – Data Governance, наш центр управління даними. Він відповідає за перетворення великих масивів даних на якісну інформацію, придатну для подальшого аналізу, побудови оптимізаційних моделей на базі штучного інтелекту та підвищення ефективності прийняття управлінських рішень. Третій напрям займається розробкою нових продуктів, одним із яких є Метаполіс – цифрове робоче місце для співробітників Метінвесту. І останній, четвертий – це R&D-центр, де відбувається апробація й тестування нових технологій. Його експертиза охоплює технології комп'ютерного зору, інтелектуальних помічників і роботизацію процесів.

Олександр Тимошенко

– Як змінився зміст і характер роботи від початку війни? 

– У 2022 році ми заходили з портфелем, який налічував понад 90 цифрових ініціатив. Нашим фокусом мала стати промислова автоматизація – впровадження просунутих систем диспетчеризації, запуск проєктів розробки й впровадження MES-систем для управління виробничими процесами на ГЗК і в металургії, тиражування моделей штучного інтелекту в доменному виробництві, централізації систем автоматизованого обліку електроенергії та багато іншого.

Війна внесла корективи. Бізнес-замовники переглянули свої бюджети, сформували нові пріоритети. У результаті наш портфель проєктів цифрової трансформації Групи скоротився майже втричі – до трьох десятків. Нам також довелося внести низку змін до своєї роботи: ми переглянули наші внутрішні процеси, відмовилися від послуг підрядників та сфокусувалися на впровадженні проєктів внутрішньою експертизою Метінвест Діджитал. На сьогодні понад 70% усіх наших цифрових ініціатив виконується нами самостійно. Зовнішніх консультантів і партнерів залучаємо лише у випадках, коли потрібні експерти зі специфічними знаннями й навичками. Крім цього, спростили внутрішні процеси управління проєктами та змінили структуру Delivery офісу, прибравши ланку портфельних менеджерів. Для більш ефективної й швидкої реалізації проєктів акцент робимо на формуванні виділених команд із досвідом роботи в конкретній галузі бізнесу. 

Ми переглянули наші внутрішні процеси, відмовилися від послуг підрядників та сфокусувалися на впровадженні проєктів внутрішньою експертизою Метінвест Діджитал.

– Які проєкти й ініціативи зараз у стадії реалізації? 

– Наразі наш портфель спрямований насамперед на підтримку операційної діяльності та підвищення ефективності бізнес-процесів. Так, проєкт тиражування системи електронного документообігу дозволить уніфікувати й спростити процес шляхом використання єдиного ЕЦП для всіх підприємств Групи. Також автоматизуємо виконання рутинних операцій, щоб вивільнити час співробітників для виконання стратегічних та аналітичних завдань. За програмою Data Governance працюємо над низкою проєктів із консолідації та зберігання корпоративних даних. Системний підхід до управління великими даними дозволить надалі швидше й ефективніше проводити їх аналіз, скоротити терміни на підготовку різноманітних звітів і, звісно ж, поліпшить процес прийняття рішень. Один із важливих проєктів, пов’язаний з великими даними, – створення на основі технологій штучного інтелекту оптимізаційної моделі, щоб підвищити точність планування споживання природного газу в металургійному виробництві.

Наш портфель спрямований насамперед на підтримку операційної діяльності та підвищення ефективності бізнес-процесів.

Продовжується другий етап програми цифровізації продажів упровадження систем управління взаємовідносинами з замовниками та ціноутворення. У реалізації знаходиться кілька проєктів з HR. Насамперед Метаполіс – цифрове робоче місце для співробітників. Ми створюємо кросплатформове інтерактивне середовище для швидкого та зручного доступу співробітників до бізнес-систем, корпоративних даних і внутрішніх сервісів компанії. Продовжується впровадження системи безготівкових розрахунків за харчування на наших виробничих підприємствах. З її допомогою співробітники через сайт або чатбот зможуть замовляти й отримувати їжу в зручний час.

Ми створюємо кросплатформове інтерактивне середовище для швидкого та зручного доступу співробітників до бізнес-систем, корпоративних даних і внутрішніх сервісів компанії.

Попри призупинення великих проєктів з промислової автоматизації, ми працюємо над розробкою проєктної документації для цільової моделі автоматизації комерційного обліку електроенергії (АСК ОЕ) у металургійному та гірничовидобувному виробництві, системи обліку ключових параметрів технологій та обладнання (КПТіО) для всіх ГЗК, а також диспетчеризації гірничотранспортного обладнання на одному з наших ГЗК. 

Крім цього, в роботі знаходяться проєкти щодо впровадження кваліфікованого цифрового підпису в межах Групи, ідентифікації прокату в продажах, впровадження систем SAP ERP, інформаційної безпеки тощо. 

– Які подальші плани за напрямом розробки?

– Кількість проєктів потроху збільшується. На сьогодні в стадії планування вже 19 ініціатив. Серед них також є й проєкти стратегічного розвитку, зокрема – впровадження SAP ERP на українських та іноземних компаніях Групи. Окремий напрям, який виник після початку війни, – аналіз можливостей заміни російського програмного забезпечення, що використовується на підприємствах. Зокрема, 1С, котрі використовуються як облікові системи. Разом із партнерами й вендорами ми опрацьовуємо варіанти переходу інше програмне забезпечення. Звісно, це не може статися одномоментно, адже потрібен час на розробку архітектури рішення, подальше його впровадження, інтеграцію, налаштування й навчання співробітників.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.